Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'a suikast girişimi!

15.07.2009 11:42
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 29 Mart Yerel Seçimleri öncesinde, Başbakan Tayyip Erdoğan'a suikast hazırlığı yapıldığını açıkladı.
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 29 Mart Yerel Seçimleri öncesinde, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın PKK/Kongra-Gel terör örgütü tarafından hedef alındığını ve suikast hazırlığı yapıldığını açıkladı.

Başbakan Erdoğan, 4 Mart'ta yaptığı seçim konuşmasında, kendisine yönelik "iç ve dış tehditler aldığını" söylemiş, ancak detay vermemişti. Bunun üzerine bir soru önergesi veren MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik'e yanıt veren Atalay, bir suikast hazırlığından bahsetti. Atalay şu bilgileri açıkladı:

"PKK/Kongra-Gel terör örgütü tarafından özellikle 29 Mart 2009'da yapılan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında, Sayın Başbakanımızın seçim çalışmalarını engellemek ve provoke etmek amacıyla suikast türü eylem başta olmak üzere, müzahir kitlesini kullanarak propagandif ve şiddet içerikli eylemler gerçekleştireceğine yönelik istihbari bilgiler elde edilmiştir."

Atalay, Başbakan Erdoğan'a yönelik olarak herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı tespit edilemeyen çok sayıda tehdit ve ihbar mesajı geldiğini söyledi.


Kaynak: Sabah
Bu haber toplam 992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri