Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Doğan'a cevap verdi

13 Eylül 2008 / 14:58
Başbakan Erdoğan'ın Aydın Doğan'a verdiği 1 haftalık süre doldu. Erdoğan Beyoğlu ilçe kongresinde konuştu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Beyoğlu ilçe kongresinde partililere hitap etti:

-Milletin rızasını, duasını almaktan daha büyük mutluluk yoktur. Sizlerin muhabbetine karşılık vermek istiyorum.

-İstanbul küçük bir Türkiye'dir. Her şey var İstanbul'da. İstanbul'un dinamizmi Türkiye'nin kalkınma dinamizmini özetliyor.

-2002 yılından bu yana dağ gibi birikmiş dertlerine derman aramanın mücadelesini veriyoruz. Türkiye yeniden umut ülkesi haline gelmiştir.

-Milletle aynı yöne bakmayanların milletin hissiyatına ortak olmasını beklememek gerekir. İstikrarsızlıkta payında doğrudan rolu bulunanlar siyasi bozgunculuk peşinde konuşuyor.

-Geçen hafta Aydın Doğan medyası ile ilgili konuşmuştum. "Siz açıklamazsanız önümüzdeki hafta sonu ben açıkamaklarım" dedim. Şimdi o gün geldi.

Rahatsızlık niye neden Tabii ki hortumlar kesilecek demiştim. Hortumlar kesilince rahatsızlık başladı.

Siyasetçiler de bunların uzantıları var. Acaba bunlarda ne kapabiliriz diye düşündüler. Kapamazsınız çünkü millet neyin ne olduğunu biliyor.

Müflis tüccarın eski defterleri karıştırması gibi nereden vururum diyen Aydın Doğan'ın yanında Elmadağ rampalarında duble yol yapma derdindeyiz.

Biz dedikodularla uğraşmıyoruz. Bu makamlar gelip geçici olacağız demiştim. Şu toprağın altına gireceğiz.

Biri akıl veriyor. CERN'i takip ediyor muyuz diyorlar. Eğer Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nı takip etmiş olsa idiniz, daha ilk gün söylediğimizi hatırlarlardı.

Benim boyum 1.85 falan, kefenim 2-2.5 metre. Biz gidici olduğumuzu biliyoruz. Sen düşün Sen çok geç kaldın. Biz Başbakan olduğumuzda hatırlamadık. Neyse geç de olsa uyandı. Hayırlı olsun.

Almanya'daki davanın muhatabı biz değiliz. Biz yanmlışyın yanında olmadık.
varsa yanmlış yapan elbette cezasını çeter, bedelini öder.

İdari yönden biz gerekeni yaparız. Usulsüzlük yapıldı iddiası bizim için çok ciddi bir iddiadır. Eğer mahkemede kanıtlanırsa kararımız bellidir.

Türkiye'deki Deniz Feneri Derneği'nin hesapları 3.5 ay denetlendi. Bundan sonrada hassasiyetle devam edecek.

Sen benim partimi hedef gösteriyorsun ben gösterince olmuyor yok öyle yağma yerini bileceksin.

Geçen hafta mesaj gönderdim Aydın Doğan'a. Bu iftiraları ya kanıtla ya ben açıklayacağım dedim. İddialarını açıklayamadı. Yardım için toplanan paraların bana elden verildiği iddiaları da yalanladı

Doğan medyası bu iddiaları ispatlayabildi mi? Alman mahkemesine baskı iddiası savcı tarafından yalanlandı. Para aldığım yönündeki sözlerin iftira olduğu kanıtlandı.

Bana elden para verilmesi söz konusu değil. Tsunami yardımları Kzılıay aracılığıyla Açe'ye gitmiştir. Bunların hepsi kayıtlarda mevcuttur.

Maaşlı silahşörleri var. Onlar da rahatsız olmuşlar. Ben halkın desteğiyle iktidara geldim Doğan medyasının desteğiyle değil.

Aydın Doğan bu iftiraları kanıtlayamayacaksa, bunları niye yaptı açıklasın dedim. Kendi kanalında bana cevap veriyor. Kendi adamları bile patronun verdiği cevaplar tatmin etmiyor diyor.

Yeni geldikçe birçok şey açıklanacak.

Biz cevap hakkına saygı istiyoruz.

Cevap hakkını istiyoruz. Bizim cevap haklarımızı yayınladılar mı? Yayınlamadılar. Onu da yapmadımar tek yönlü karalamaya devam ettiler.

Uluslararası Basın Birliği bana ultimatom çekmiş. Sen kim oluyorsun.

Kibarlığımız nedeniyle buradaki toplantılarına katıldık. Sonra biz baktık bi bu yalnızca Türkiye'de Doğan medyası ile çalışıyor. Bıraktık gittiler.

Bizim mezhebimiz sizin kadar geniş değil. Sineye çekemeyiz. Bulursaınz yanlış bir iş belgesiyle ispatlayacaksınız.

5 gün bekledim Samimi olsaydınız iftiralarınızı düzeltirdiniz.

Gaziantep Belediye Başkanı haksız yere suçlandı. İsmini verdikleri adamın partimle uzaktan yakından alakası yok. Gaziantepli bile değil, İskenderun'lu. Yazıklar olsun size.

Velev ki benim partimin üyesi olsun. Benim partimin üyesi de bu yanlışların içinde olabilir. Hepimiz insanız

Kağıt kaçakçılığı iddialarını sorgulama gerekmez miydi. Yoksa bu iddia haber değeri taşımıyor muydu?

Hilton oteline değil önündeki yeşil alana rezidans talebi var. Müsade etmediğimiz için yaygaralar başladı.

Bazıları sineye çekiyoruz o da olacak. Çünkü yanlışlara yataklık etmeyi adet haline getirenler de var. Türkiye'de bütün iftiralara tahammül göstermesi gereken Başbakandır.

Özgür medya sayesinde şıracı-bozacı sayesinde tezgah bozuluyor. Basın özgürdür ama basının tabii olduğu kurallar vardır.

Aydın Doğan'ın şirketlerin peşine düşün. SPK başkanı sizden savunma istemiş. Onu yazın. Sizin bağımsız olduğunuza inanalım.

Haksız taleplerini karşılaşaydım bugün dost olurduk. Milletin emanetine asla ihanet etmedik

Bana yolladığınız mektupla yayıncı kimliğinini kullanarak işadamı taleplerine eşit muamele göreceğinize şüphe görmeyeceğini özellikle vurgulamak istiyorum.

Şahsıma gönderilen mektupları açmak pek adetim değildir ama bana mektuplarında işadamı ve yayıncı olmak üzere iki ayrı şapkası olduğunu yazıyor Aydın Doğan. Ama anlaşıldığı kadarıyla şapkaları karıştırıyor. Bu da eğer kabul ederse bana gönderdiği mektuplara halkım karşısında verdiğim cevap olsun.

Kaynak:
Bu haber toplam 944 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri