Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

12 Dev adama süper prim

12.09.2010 00:54
Sırbistan'ı yenerek finale çıkan (A) Milli Basketbol Takımı'na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan ''dev'' prim müjdesi geldi.

Erdoğan, milli takım sporcularına kişi başı 1.5 milyon lira prim verileceğini açıkladı.

 

Sırbistan zaferi sonrası Gençlik ve Spor Genel Müdürü (GSGM) Yunus Akgül'ü telefonla arayan Başbakan Erdoğan, böyle bir gurur yaşattıkları için basketbolculara daha önce 1 milyon lira vermeyi düşündüğü prim miktarını, kişi başı 1.5 milyon liraya çıkarttığını söyledi.

 

Erdoğan, milli takımın final maçında ABD'yi yenmesi halinde ise bundan daha büyük bir sürprizi kendisinin duyuracağını ifade etti.

 

Yunus Akgül'ün yanında bulunan milli takımın kaptanı Hidayet Türkoğlu ile de görüşen Başbakan Erdoğan, Hidayet'in şahsında tüm takımı kutlayarak prim müjdesini paylaştı.

 

ERDOĞAN: ''TÜRKİYE'NİN ŞAMPİYON OLACAĞINA İNANIYORUM

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 2010 Dünya Basketbol Şampiyonu olacağına inandığını belirterek, ''Yeter ki final maçını da böyle yüreğimizle oynayalım'' dedi.

 

Erdoğan, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ve milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nu telefonla arayarak, Sırbistan galibiyeti dolayısıyla kutladı.

 

Alınan bilgiye göre, Başbakan Erdoğan, Turgay Demirel, Yunus Akgül ve Hidayet Türkoğlu ile telefonla görüşerek, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası yarı final maçında Sırbistan karşısında alınan galibiyetten ötürü tebrik etti.

 

Başbakan Erdoğan, ''Türkiye'nin şampiyon olacağına inanıyorum. Yeter ki final maçını da böyle yüreğimizle oynayalım'' ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 1666 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri