Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Filistin için çağrı

09.05.2009 10:20
Başbakan Erdoğan, Filistin'in kapılarının bir an önce açılması çağrısında bulundu ve "Filistin için verdiğimiz sözleri tutmak için kapıların açılmasını bekliyoruz" dedi.
Başbakan Erdoğan, bütün dünyadan da bu konuda duyarlılık beklediğini ifade etti.

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu'nun (TRT) yeni kanalı TRT Türk'ün Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen Gala Gecesi'ne katılan Erdoğan, dünyanın değişik yerlerindeki TRT muhabirleriyle canlı bağlantı yaptı. Kudüs muhabirinden canlı bağlantıda oradaki gelişmelerle ilgili bilgi alan Başbakan Erdoğan, bağlantıyı kapatmadan kendisi de dünyaya mesaj verdi.

Muhabire teşekkür ettikten sonra, "Üç semavi dinin başkentinden ben de gönlümden gelen şu duygularla dünyaya seslenmek istiyorum" diyen Erdoğan, şunları söyledi: "Gazze'de bir mücadele sona erdi. Fakat yeniden bombalamalar başladı. Bu anlamlı buluşmada diyorum ki, bir an önce Filistin'in kapıları açılsın. Gazze'de tahrip edilen okullar, hastaneler henüz yapılmaya başlanmadı. Herkes çadırlarda yatıyor kalkıyor. Bütün bunlara yönelik verdiğimiz sözler var. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı olarak bu verdiğimiz sözü tutmak istiyorum. Onun için de kapıların açılmasını bekliyoruz ki orada artık hastalar gidebilecek bir hastane bulabilsinler diyoruz. Bu duyarlılığı tüm dünyadan bekliyoruz."

Bu haber toplam 932 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri