Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan yardım miktarını açıkladı

02.10.2010 18:40
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan için Başbakanlık, TRT ve sivil toplum örgütlerinin topladığı yardım miktarının 188 milyon lirayı aştığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan için Başbakanlık, TRT ve sivil toplum örgütlerinin topladığı yardım miktarının 188 milyon lirayı aştığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Merkez Binası'nda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nu kabul etti. Kabulde Bardakoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından toplanan yardıma ilişkin çeki Erdoğan'a verdi. Erdoğan, Pakistan'daki tarif edilemez büyük sel felaketinden sonra Türkiye'nin yoğun bir yardım kampanyası yürüttüğünü söyledi.

Başbakan Erdoğan, vatandaşların Pakistan'a yardıma olan ilgisinin kendisini çok duygulandırdığına işaret etti. Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Zira Pakistan'daki kardeşlerimizin tarih boyunca her tür afette yanımızda olması zaten bizim insani ve İslami yakınlığımızın en iyi ifadesi ve sembolüydü. İki cuma ve Ramazan'dan sonra yapılan bu tür yardım kampanyaları gayet güzel neticelerini verdi. 102 milyon 700 bin TL gibi bir rakam toplandı. Bu da bize yakışan bir rakam. Başbakanlık, TRT, sivil toplum örgütlerinin topladığı 188 milyon lirayı aşmış vaziyette. Öyle zannediyorum ki kampanya daha da devam edecek. Bunu durdurmuyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde geniş bir heyetle Pakistan'a gidip çalışmaları yerinde inceleyeceğiz."

Bardakoğlu da, Başbakan Erdoğan'a şükran borçlu olduklarını belirterek şunları kaydetti:

''Çünkü bu acıyı paylaşma gibi bir imkanımız oldu. Çünkü oradaki kardeşlerimiz, milyonlarca insan çamur içerisinde Ramazanlarını geçirdiler. Bizim onların acısının yanında olmamız, tabii insanlık borcumuzdu. Allah'a karşı vazifemizdi, onlara karşı borcumuzdu. Bunu bir nebze yerine getirdiysek kendimizi bahtiyar hissederiz.

 

 

Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri