Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Siyaseti gençleştiren parti olduk'

12.06.2009 15:17
Başbakan Erdoğan, partisinin yerel yönetimler konferansında konuştu. Erdoğan, partisinin genç ve kadın siyasetçileri konusunda gururluydu.

Başbakan Erdoğan, partisinin yerel yönetimler konferansında konuştu:

Yerel yönetimlerde 724 kadın görev aldı. Siyaset gençleşecek dedik. Bunu da gerçekleştiren parti olduk. 671 gencimiz yerel yönetimler kadrolarında yer aldı. Gençlik kadromuzda yetişen gençlerimiz şimdi belediye başkanı oldu. Antalya'nın Kepez ilçesinde belediye başkanı seçilen arkadaşımız 29 yaşında...

Ak Parti genç siyasetçiler konusunda farklı olduğunu ortaya koymuştur. Bulunduğunuz koltuklar sizlere emanettir.

Belediyelerde yanlış işlere bulaşanlara mücadeleyi bizzat biz başlattık. Yanlış yollara tevasül edenleri bizzat biz partimizden uzaklaştırdık.

Bizi partimize kara leke sürmeye çalışanlara bir kez daha buradan sesleniyorum. Bu partinin adı da alnı da aktır. Elinde dosya olan gider savcıya teslim eder. Orası gereğini yapar. Öyle elindeki dosyayı sallayarak bizi karalayamazsınız.

Anayasa Mahkemesi 1 milyon TL'yi CHp'nin usulsüz harcadığını tescil etti. Sen önce o parayı nereye harcadığını söyle.

Biz yaptıklarımızı anlatıyoruz. Bunların yaptıkları bir şey yok ki... Ancak gazete küpürleri toplayıp meydan meydan dolaşıp bunları anlatıyorlar. Bir gün de yaptığın bir şey var mı onu anlat. Yok ki.. İşleri bizlerin paçalarına yapışıp bizi aşağıya çekme gayreti...

Bugün gelir vergisi ile ilgili bir kanun görüşülüyor. Soruyorum arkadaşlara bir madde bile geçiremedik diyorlar. Ben de arkadaşlara temmuzda tatili unutun dedim. Yola devam.. Bu kanunlar çıkana kadar tatil haram olsun dedik.

Muhalefet Meclis'teki uzlaşmaz ve çözümsüzlük üzerine kurduğu tavrını belediye meclislerinde de sürdürebilir. Gerilim onlara çözüm ve çalışma bize.. Mesainizi gerilim ve çözümsüzlüğe harcamayın. Bunlara uymayın, bunlara karşı dikkatli olun ve yolununuzda kararlılıkla yürüyün.

Bu haber toplam 858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri