Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'dan çarpıcı iddia

17.07.2009 17:22
Erdoğan, partisinin Konya İl Kongresinde partililere hitap ediyor. Erdoğan, son yaşanan gelişmelerle ilgili konusunda çarpıcı bir imada bulundu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Konya İl Kongresinde partililere hitap ediyor. Erdoğan, "buraya kongreye katılmaktan ziyade Konyalılara teşekkür etemeye geldim" dedi.

İlhamlarını Hz. Mevlana'dan aldıklarını söyleyen Erdoğan, "Biz dertliyiz. Biz derdi olan bir partiyiz. Durmadan hizmet yolunda yolumuza devam edecağiz. Durmak yok yola devam diyoruz. Bu yolda gece gündüz demeden yürüyeceğiz diyoruz." şeklinde konuştu.

Biz omuzlarımızda bu milletin yükünü taşıyoruz. Biz tüyü bitmemiş yetimin hakkına sahip çıkmak zorundayız. Siz bize bir emanet verdiniz. Biz de bu emaneti hakkıyla taşıdık. O emaneti canımız gibi koruduk yücelttik deme durumunda olmak zorundayız.

Sizin emanetinizi gaspetmek ve üzerinde vesayet kurmak isteyenler oldu. Biz bunlara taviz vermedik, biz bu emanete halel getirmedik dedik ve demek zorundayız.

Kirli oyunlarla mafyayla hukuk dışılıkla üzerimize gelmeye çalışıyorlar. Hala da geliyorlar. Bunlara karşı yılgınlık bıkkınlık taviz göstermeden göğüs gerdik.

İşte son olayları görüyorsunuz takip ediyorsunuz. Peki Sayın Başbakanım konuşmayacak mısınız diyeceksiniz. Konuşacağız. Hem de anlayacakları şekilde konuşacağız.

Onlara Mehmet Akif'in diliyle cevap vereceğiz;

Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz

Bu yol ki hak yoludur dönme bilmeyiz yürürüz.

Onlar ülkeyi germek ülkenin gündemini germek için mücadele ededursunlar. Biz ülkeyi germeyeceğiz. Bizim işimiz yıkmak değil yapmaktır. İşimiz bozmak değil onarmak. Hor gömek değil kucaklamak. Varsın onlar çetelere karanlık odaklara avukatlık yapsın. Biz milletin avukatıyız. Her tülü hukuk dışı odaklarala mücadalemizi sürdüreceğiz.

Eğer bizimle ilgili kalbinde bir şüphe uyanan varsa onlardan ricam bu teşkilatla ilişkilerini kesinler.

Sayın Bahçeli, bütün arkadaşlarımın beraat etttiği dava ile bize iftira atmaya çalışıyor. Durüst ol. İftira atarak bir yere varamazsınız. Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da bir izi olmasaydı, Ak Parti İstanbul'da bu oyu alamazdı. Senin partin İstanbul'da yüzde kaç oy aldı.

40 yıl boyunca bu ülkeye 1 metre ray döşemediler. Atatürkçüyüz falan diyorlar. Atatürk kalksa bunların hepsini mezara gömer. Hani ülkeyi demir ağlarla örecektiniz. Hani nerde o ağlar. Şimdi Ak Parti örüyor.

Biz sizin efendiniz değil hizmetkarınızız. Heyecanını hizmet hırsını yitiren arkadaşlar varsa bizimle yollarını ayırsın. Ak Parti'yi ilk kurduğumuz gün nasıl bir heyecan içindeysek bugün daha fazla heyecan içinde olmak zorundayız. Aramıza nifak sokmaya çalışanlar olabilir. Azami derecede uyanık olmak zorundayız.

Muhalefetein ve medyanın işi gücü aramıza nifak tohumu sokmak.

ERDOĞAN, MEVLANA MÜZESİ'Nİ ZİYARET ETTİKTEN SONRA CUMA NAMAZINI MÜZE YANINDAKİ MİMAR SİNAN'IN ESERİ SELİMİYE CAMİSİ'NDE KILDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da Mevlana Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Cuma namazını müze yanındaki Mimar Sinan'ın eseri olan Selimiye Camisi'nde kıldı.

Merkez Selçuklu ilçesine bağlı Pınarbaşı köyü yakınlarında düzenlenen, Konya-Ankara Hızlı Tren Kaynak Yapım Töreni'ne katıldıktan sonra otobüsle kent merkezine doğru yola çıkan Başbakan Erdoğan, Mevlana Müzesi'ne geldi.

Erdoğan, basın mensuplarının içeri alınmadığı müze ziyaretinin ardından, Cuma namazını kılmak üzere, müzenin yanındaki, Mimar Sinan'ın eseri Selimiye Camisi'ne geçti.

Cami çıkışında yeniden otobüse binen Erdoğan, çevrede toplanan bazı vatandaşların korumaları aşarak kendisine sevgi gösterisinde bulunmaları üzerine, otobüsün kapısından çocuklara oyuncak dağıttı. Erdoğan, otobüse kadar yaklaşamayan büyüklere ise not defterini tek tek atarak dağıttı.

Yol boyunca gördüğü çocuklara, otobüsün kapısından oyuncak dağıtmaya devam eden Erdoğan, daha sonra AK Parti Konya İl Teşkilatı 3. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere kongrenin yapılacağı Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu ve Kongre Merkezi'ne ulaştı.
Bu haber toplam 1184 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri