Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan'dan jeste jest

29.08.2009 01:41
Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yeni doğan üçüzlerine Recep, Tayyip ve Erdoğan ismini veren aileye Başbakan Erdoğan sahip çıktı. Aile ise bu duruma bakın ne dedi?
Başbakan; Recep, Tayyip, Erdoğan isimli üçüzlere sahip çıktı. Yurtoğlu ailesinin dünyaya gelen üçüzlere kendi ismini verildiğini basından öğrenen Başbakan Erdoğan, Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün ve Darıca İlçe Başkanı Dr. Hakan Höbek'i, üçüzlerin evine gönderdi.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaşayan Yurtoğlu ailesi önceki gün yeni doğan üçüzlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ismini vermişlerdi. Üçüz bebeklerinin dünyaya gelmesinin ardından, matbaa işçisi Baba Serdar Yurtoğlu (31), çocuklara başbakanın ismini verdiğini açıklamıştı.

"Eşim ile birlikte böyle bir mutluluk yaşayınca biz de babam kadar sevdiğimiz sayın Başbakanımızın ismini üçüzlere verdik" diyen baba Serdar Yurtoğlu, Başbakanın kendileriyle ilgilenmesinden dolayı çok duygulandığını söyledi. Anne Emine Yurtoğlu (30) ise üçüz beklemediklerini, bu durumun kendileri için sürpriz olduğunu ifade ederek, "Biri 8 diğeri 6 yaşında iki oğlum daha var. 3 bebeğimin daha dünyaya geldiğini öğrenince çok heyecanlandım. Eşimle birlikte babamız kadar çok sevdiğimiz Başbakanımızın ismini vererek, ismini evimizde de yaşatmak istedik" dedi.

"BAŞBAKAN AK PARTİ İL VE İLÇE BAŞKANLARINI ÜÇÜZLERİN EVLERİNE GÖNDERDİ"

Yurtoğlu ailesinin dünyaya gelen üçüzlere kendi ismini verildiğini basından öğrenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilk iş olarak Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün ve Darıca İlçe Başkanı Dr. Hakan Höbek'i arayarak, hemen üçüzlerin evine gitmelerini istediği öğrenildi.

Bugün öğleden sonra Darıca Kazım Karabekir Mahallesi'nde ikamet eden Yurtoğlu ailesini, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün, Darıca İlçe Başkanı Hakan Höbek, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve AK Parti Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel evlerinde ziyaret ettiler.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün, üçüzlerin babası Serdar Yurtoğlu'na, ''Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kucak dolusu selamlarını getirdik. Başbakanımız isminin üçüzlere verilmesine çok sevindiğini ve mutlu olduğunu, bizzat beni arayarak söyledi. 'Git bakayım torunlarımızın sağlık durumları nasıl, bir ihtiyaçları var mı ilgilenin." dedi.

Ziyarete gelenler üçüzlere birer adet küçük altın taktılar. Üçüzlerin babası Serdar ve annesi Emine Yurtoğlu, ailecek Başbakanı çok sevdiklerini, bu nazik ilgilerinin kendilerini çok duygulandırdığını kaydettiler.
Bu haber toplam 1488 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri