Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakana göre arkalarında birileri var

19.04.2010 19:58
Başbakan Erdoğan, TBMM'den ayrılırken, gazetecilerin, ''Bakan Yıldız'a Kayseri'de yapılan yumruklu saldırı olayı'' ile ilgili soruları üzerine, manidar konuştu: Bunları yapanları ortaya çıkaracağız..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yumruk atan kişiyi, 'haddini ve kendini bilmez bir kişi'' olarak niteledi ve ''Bunlar nereye mensuptur, neyin nesidir? Bunların hepsi ortaya çıkacak. Bunların bir arkası var'' dedi.

Başbakan Erdoğan, TBMM'den ayrılırken, gazetecilerin, ''Bakan Yıldız'a Kayseri'de yapılan yumruklu saldırı olayı'' ile ilgili soruları üzerine, emniyet teşkilatının gerekli incelemeleri yaptığını söyledi.

Bu incelemeler yapıldıktan sonra gerçeğin ortaya çıkacağını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

''Haddini bilmeyen, kendini bilmez bir kişi. Emniyet teşkilatımız şu anda ifadeleri almış vaziyette. Bu tür şeyleri arzu etmiyoruz. Şehitlerimizin cenaze törenlerinin istismar edilmesi ve bunların bir istismar aracı olarak kullanılmasını; ülkemizin birliğine, beraberliğine, bütünlüğüne tahammülü olamayanların attığı adımlar olarak görüyoruz.

Bunlar nereye mensuptur, neyin nesidir? Bunların hepsi ortaya çıkacak. Bunların bir arkası var. Ondan sonra gerekli olan açıklamalar yapılır. Şu anda arkadaşımıza, Atatürk Eğitim Hastanesinde gerekli müdahale yapıldı, istirahat ediyor. Buradaki oylamalara da katılacak. Allah'tan kendisine şifalar diliyorum.''      

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Size gelen bilgilere göre, güvenlik konusunda bir ihmal sözkonusu mu?'' sorusu üzerine, ''Sanmıyorum. Geçenlerde Sayın Türk ile ilgili olan olaylarda... Her yerde, güvenlik herşey değildir, bunları da bilmemiz lazım. Burada da kabristanda defin olayı yapıldıktan sonra olan bir olay'' diye konuştu.

''Sayın Yıldız'ın sağlık durumu ciddi mi?'' sorusuna Erdoğan, ''Burunda kırık tespiti yapıldı, müdahale edildi. Şu anda istirahatte. Buradaki oylamaya katılacak, oylamadan sonra tekrar istirahat edecek. Yeniden oylamaya devam edecek'' yanıtını verdi.

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri