Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Hakkaride Gürledi

02 Kasım 2008 / 14:33
Erdoğan Hakkari'de: "Buna karşı çıkanın bu ülkede yeri yok. Buyursun istediği yere gitsin
Bunların bu ülkenin ne topraklarına saygısı var, ne de buralarda yaşayan vatandaşıma saygısı var. Yok. Ve bunlar benim Kürt kökenli vatandaşlarımı istismar ediyorlar. Bunlar kimlik siyaseti yapıyorlar, kimlik siyaseti yapmak suretiyle, etnik ayrımcılık yapmak suretiyle buradan oy toplamayı hedefliyorlar. Çekirge bir atlar, iki atlar üçüncüde işi biter. Bunlar da fazla atlayamayacaklar. Her geçen gün eriyecekler ve benim milletim bunlara gereken dersi er veya geç verecek. Şu anda geldikleri noktanın çok daha gerisine gidecekler. Niçin? Çünkü terörle demokrasi bir arada olamaz, bunu böyle bilelim. Terörle özgürlük bir arada olamaz, bunu böyle bilelim.

Benim halkımın yaşam koşullarını en iyi noktaya getirmek için bu hükümet, bu dönemde önemli adımlar attı. Eğitimde sadece Hakkari'ye yaptığımız yatırım ne biliyor musunuz? 124 trilyon, sadece eğitimde yaptığımız. Açtığımız okullar, okullardaki bilişim teknolojileri sınıfları, gönderdiğimiz bilgisayarlar... Hakkari bundan önce bilgisayar mı görmüştü? Ama bu dönemde gördü. Ta Şemdinli'de, Çukurca'da, Yüksekova'da, merkezde her yerde okullarda şimdi bilişim teknolojileri sınıfları var. Buradaki yavrularımız dünya ile konuşabiliyor, görüşebiliyor. Bu imkanları yakaladık. Bugüne kadar niye yoktu? Bugüne kadar gelen iktidarlar niçin ellerini uzatmadılar Hakkari'ye? Biz uzattık. İşte buyurun, bugün Yüksekova'da toplu açılışlar yaptık. Yüksekova'da 150 yataklı bir devlet hastanesi açtık. Aynı şekilde yine Hakkari merkezde de 150 yataklı bir devlet hastanesinin de açılışın bugün resmen yapmış olduk, hayırlı olsun.''

Erdoğan şöyle devam etti:

"Biz birlik siyasetinden sapmadık. Gücümüzü milletten aldık. Samimiyetle sorunların üzerine gidiyoruz. 3 Kasım'dan itibaren milletimizin umudu olduğumuzu kanbıtladık. Etnik ayrımcılığa, bölgesel ayrımcılığa karşıyız, dinsel ayrımcılığa karşıyız dedik. Türk'ünden Lazından .erkezinden hepsi bizim milletimiz. Bizi birbirine bağlayan bir bağ var. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bunu hazmedemeyen terör örgütü var. Biz ne dedik? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik. Buna kim karşı çıkabilir? Buna karşı çıkabilenin bu ülkede yeri yok. Buyursun istediği yere gitsin. Her ülkede bu böyledir. Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle biz birlikteyiz."

AJANSLAR
Bu haber toplam 1094 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri