Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan neye sinirlendi?

28 Temmuz 2008 / 15:52
Erdoğan, Güngören'de kendisiyle ilgili bir habere sinirlenince sertleşti ve yazan gazeteciye "edepsizlik" yapmış dedi!
Başbakan Erdoğan, korkunç saldırının yapıldığı Güngören'deki olay yerinde incelemelerde bulundu. Erdoğan, burada gazetecilerin sorularını yanıtlarken, sertleşti ve kendisiyle ilgili bir haber üzerine "edepsiz" eleştirisinde bulundu.

İsim vermedi; ama Başbakan Erdoğan'ı bu kadar sinirlendiren şey Milliyet ve Kanal D'de yer alan bir haberi oldu. "Neden Güngören" başlıklı haberler de, saldırının istihbaratının daha önceden haber alındığı ve Erdoğan'ın İstanbul programının bu nedenle iptal edildiği idda edildi. Erdoğan ise bu habere tepki göstererek, "Ben kendim kaçtım iki bakanımı oraya mı bıraktım. Bu çok edepsizce" dedi. İşte Erdoğan'ın açıklamaları;

Gün birlik günüdür: Ailelerine sabırlar diliyoruz. Terörü her zaman dile getiriyoruz. Terör bildiğiniz gibi dini,dili ırkı olmayan bir fenomen ve Türkiye 35 yıldır terörle mücade ediyor. Terör, kökü kazınana kadar devam eder. Pekala bunu bitirebilen oldu mu? Tüm dünya devletlerini incelediğinizde terörle mücadelenin hale devam ettiğini görebiliriz. Kan üzerinden siyaset yapılmaz. Şunu söylemek durumundayım: Gün birlik ve beraberlik günüdür! Teröre karşı milletçe ne kadar beraber olabilirse, ne kadar dayanışma içinde olabilirsek; ne kadar terörü yanlızlığa itebilirsek o kadar başarılı olabiliriz.

Terörün halktan desteğini kaybetmesi lazım. Bunu başarmamız lazım. Eğer teröre destek veren siyasi örgütlere destek vermeye devam ediyorsa işte o zaman bunun önü elgellenemez. Bu noktada milletçe el ele vereceğiz.

Terörle mücadelenin bedeli ağır: Eğer bugün bizim tüm hava kuvvetlerimiz Irak'ın kuzeyindeki terör karargahlarına giriyorsa, karadan hareketlar yapıyorsa; içeride dağ taş mağara demeden mücadelesini sürdürüyorsa, şehir merkezinde polis; her aldığı bilgiyi değerlendiriyorsa, bu bizim ne kadar hassas olduğumuzu gösteriyor. Bunun bedeli de ne yazıkki ağır oluyor.

Medyaya büyük görev düşüyor: Benim medyadan istediğimiz şudur. Terör örgütlerinin en büyük amacı propagandalarını yapmaktadır. Ne yazıkki medya bu konuda hassasiyet göstermiyor. Yani şurada kan revan içinde yatan vatandaşımı ekdana getirmekle halka iyilik yapmıyorsun. Terör örgütünün propagandasını yapıyorsun. Bunları göstermeyelim karartalım. Halkın motivasyonunu bozmayalım, halkı bir daha vurmayalım. Bu teröre farkında olmadan destek vermektir.

Kaynak:
Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri