Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cemil Çiçek Açıkladı.

14.06.2010 19:01
Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek 6 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında ele alınan konuları açıkladı. Bakan Çiçek öncelikle Gazze ve İran'la ilgili konuları ele aldıklarını açıkladı.

 

Bilgi Toplumu  için RTÜK Yasası çıkarılması gerekiyor.  Bununla ilgili yasa şu anda Anayasa Komisyonu'nda görüşülüyor.

Sanayi Stratejisi ile ilgili sayfa da Devlet Planlama Teşkilatı'nda incelenmektedir.

Son günlerde 'Eksen Kayması olduğu ve Türkiye şuraya dönüyor" gibi Türkiye'de eksen kayması yok. Türkiye'nin tek bir ekseni vardır. Avrupa Birliği içinde yer almaktadır. Belli sayıdaki konular fasıllar müzakereye açılmıştır. Bugün Türkiye AB içinde değilse bu Avrupa Birliği'ndeki bazı ülkeler yüzünden kaynaklanmaktadır. Bunların bazıları AB'nin Kıbrıs'la ilgili şartları ve Fransa'nın 8 fasılı kilitlemesidir.

Bakanlar kurulu'nda öncelikli konu  Gazze ve İran'la ilgili gelişmeler ve Kırgızistan'da yaşananların tartışıldığını dile getirildi.

Bakan Çiçek, Gazze'ye yardım götüren gönüllülere İsrail tarafından yapılan saldırının Bir Türkiye İsrail meselesi olmadığını, saldırının olduğu yerin uluslararası sular olduğunu ve bu nedenle İsrail'in muhatap alınarak kanunsuzluk ve hukuksuzluğun cezasız kalmaması için Türkiye'nin girişimleri olduğunu söyledi.

Bakan Çiçek, Türkiye ile birlikte 32 ülkenin vatandaşlarının devlet terörü ile ölümle karşı karşıya kaldığını, bu konunun tüm boyutları ile tartışılabilmesi için tarafsız bir komisyonun kurulmasından yana tavır koyduklarını ve bu nedenle BM'nin önerisini kabul edildiğini, İsrail'in bu teklifi kabul etmesi halinde vahşeti nasıl savunacaksa gelir savunur. İsrail BM'nin teklifini kabul etmediği halde alınacak tedbirleri görüştük. Çünkü o olayda hayatını kaybedenler bizim vatandaşlarımızdır.  Buna göre atılacak adımları gelişmelere göre göreceksiniz.

Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri