Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'ın evinde mini zirve

08.04.2009 16:36
Erdoğan hangi bakanlarla toplantı yaptı?
Başbakan Tayyip Erdoğan, sanayideki rekor artışın açıklandığı gün ekonomiden sorumlu bakanlarıyla Üsküdar'daki evinde biraraya geldi. Çırağan Sarayı'nda önceki gün Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile biraraya gelmesinden sonra bugün öğle saatlerinde de evinde Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan, Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Başmüzakereci ve Dışişleri Bakanı Egemen Bağış ile Cüneyt Zapsu ile toplantı yapması, "mini ekonomi zirvesi" olarak değerlendirildi. Toplantıda, ekonomik krizin etkilerini azaltmak için yeni bir ekonomik paket üzerinde görüşüldüğü öğrenildi. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

UMUT TÜTÜNCÜ / AHT


Başbakan Tayyip Erdoğan, Üsküdar'daki evinde ekonomiden sorumlu bakanların yer aldığı mini bir ekonomik zirve zoplantısı gerçekleştirdi. Yaklaşık 3 saat süren toplantının, Şubat ayındaki sanayi üretiminin 23.7 oranında rekor bir azalma gösterdiğinin açıklandığı güne rastlaması dikkat çekti.
Başbakan'ın Üsküdar'daki evinde saat 11.00'de başlayan toplantıya Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Cüneyt Zapsu katıldı. "Mini ekonomi zirvesi" olarak da değerlendirilen toplantı saat 14.15'e kadar devam etti. Çıkışta herhangi bir açıklama yapılmazken, ekonomik krizin etkilerini azaltmak için yeni bir ekonomik paket üzerinde görüşüldüğü öğrenildi.
Medeniyetler Zirvesi forumuna katılan Başbakan Erdoğan, önceki akşam da Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile Çırağan Sarayı'nda yaklaşık bir saat süren bir görüşme yapmıştı.
Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri