Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'ın olduğu yerde şarkı söylemem

28 Ağustos 2008 / 12:06
Atatürkçüyüm, Başbakan'ın olduğu yerde şarkı söylemem" dedikten sonra AKP'nin yönettiği TRT'den milyarları götüren sanatçı kim?
Aykut Işıklar Yazdı

Başbakan'a şarkı söylemezmiş

Olay yeni değil. Mayıs ayından kalma. Kusura bakmayın yeni duydum. İzmir'deki Balkan Göçmenleri Derneği bir gece düzenler. Geceye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da davet edilir. Sahne için de sevdikleri Candan Erçetin'e teklif gider. Belki parada indirim yapar diye de 'Çok görkemli bir gece olacak, Başbakanımız da gelecek' denir. İşte o saniye iş bozulur. 'Ben Başbakan'ın olduğu yerde şarkı söylemem Atatürkçüyüm. AKP benim ilkelerime terstir' yanıtı gelir. Hadi sanatçılar özgürdür, olabilir diyelim.

Ama aynı Candan, genel müdürü imam denilen TRT'ye iki yıl program yaptı. Şimdi TRT yönetimine soruyorum, Candan Erçetin son iki yıldır TRT'den kaç bin lira aldı? Bunu lütfen açıklasınlar. İdealist Candan para alırken AKP filan düşünmüyor. AKP'lilerin yönettiği TRT'de ne işi vardı? Çelişkiye bakar mısınız? Balkan göçmenlerinin gecesine Başbakan geliyor diye gitmeyen bir şarkıcı...
Kaynak:
Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri