Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'ın Simitçisine İş Teklifi

31 Aralık 2008 / 18:03
Erdoğan'a simit sattıktan sonra çalıştığı tezgahın korsan olduğu ortaya çıkan ve patronu tarafından işten çıkartılan Özer Yalınız'a Keçiören'nin meşur simitcisi iş teklifinde bulundu.
Başbakan Recep Tayyib Erdoğan'a simit sattıktan sonra çalıştığı tezgahın korsan olduğu ortaya çıkan ve patronu tarafından işten çıkartılan Özer Yalınız'a Keçiören'nin meşur simitcisi iş teklifinde bulundu. Beş gündür işsiz olan Özer Yalnız yılbaşı arefesinde yapılan iş teklifi için simit fırını sahibine teşekkür etti.

Geçen hafta Başbakan Recep Tayyib Erdoğan'ın makam aracından inerek Kızılay Konur Sokak girişinde bulunan simit tezgahından 10 tane simit alarak 100 YTL bahşiş verdiği Özer Yalnız bir anda basının kendisine ilgi göstermesi ile ülkenin en meşur kişilerinden biri haline geldi. Başbakanın simitcisi olarak şöhret olan Özer Yalçın daha sonra patronu Deniz Kolçu tarafından işten çıkartıldı. Gazetelerde "Başbakan'ın simitcisi işşiz kaldı" şeklinde haberlerin çıkması üzerine Keçiören'de Altın Simit fırınını işleten Ali Kurt harekete geçerek beş gündür işsiz olan Özer Yalnız'a iş teklifinde bulundu. Bu sabah Özer Yalnız'ı iş yerine davet eden Kurt, Başbakan'a simit satmış olan Özer Yalnız'ın kendi iş yerlerinde çalışmasından büyük mutluluk duyacagını ifade etti. Kurt ayrıca Özer Yalnız'ın kendileri ile çalışması halinde en iyi imkanları sunmaya çalışacaklarını söyledi. Yapılan iş teklifi karşısında simit fırını sahibi Ali Kurt'a teşekkür eden Özer, işşiz kaldığı bir dönemde yılbaşı arefesinde kendisine el uzatılmasından dolayı çok mutlu olduğu söyledi. Yapılan teklifin çok cazip olduğunu anlatan Özer Yalnız, babası ile konuşacagını ve onun da istemesi halinde burada çalışmayı düşündüğünü belirtti. Başbakan'a simit satmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Yalnız, "Aynı olayla yeniden karşılaşsam Başbakana yine simit satardım." dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri