Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakanlık sitesi de çöktü

29 Temmuz 2008 / 15:30
Türkiye dün başlayan KEY ödemelerine kilitlenirken, KEY'ler de bütün sistemleri kilitledi.
KEY ile ilgili internet sitelerinden Başbakanlığa kadar bütün internet siteleri çöktü, Ziraat Bankası şubelerinde tartışmalar çıktı, sistemler yoğunluktan taleplere yanıt veremez hale geldi.

Türkiye'nin uzun süredir beklediği KEY ödemeleri dün nihayet başladı. Ancak başlaması ile birlikte de büyük bir rezalaet ortaya çıktı. İşin daha da ilginç tarafı, ödemelerin başlamasından 24 saati aşkın bir süre geçmesine rağmen halen hiçbir düzelme yok.

Başbakanlığa bağlı TOKİ'nin iştiraki olan Emlak Konut GYO, hazırlayacağını taahhüt ettiği keyodemeleri.com sitesini hazırladı ama siteye girebilen yok. Emlak
GYO yetkilileri buna gerekçe olarak yoğunluğu gösteriyorlar fakat 'bu kadar yoğun olacağı zaten bilinmiyor muydu?' sorusuna bir yanıt veremiyorlar. Ancak Emlak GYO'nun sitesinin açılış sayfası halen 'www.keyodemeleri.com web adresi yayına girmiştir' şeklinde açılıyor. Sitede bir de telefon numarası verilmiş ama tahmin edileceği gibi orası da devamlı meşgul çalıyor.BAŞBAKANLIK'IN SİTESİ BİLE ÇÖKTÜ

KEY ödemesini öğrenmek isteyenlerin yarattığı yoğunluk dün Resmi Gazete'nin internet sitesini kullanılmaz hale getirdi. http://rega.basbakanlik.gov.tr sitesi çökerken, artık Başbakanlığın resmi internet sitesi olan www.basbakanlik.gov.tr de çalışmıyor. Sayfaya başka bir bilgiyi öğrenmek için girenleri 'sayfa görüntülenemiyor' yazısı karşılıyor.

ZİRAAT BANKASI DA ZORLANIYOR

Yaşanan yoğunluk Ziraat Bankası şubelerini de zorluyor. Bankadaki sistemler yoğunluk nedeniyle dönem dönem çalışamaz hale gelirken, vatandaşlar beklemek zorunda kalıyor. Ayrıca parasını bankamatiklerden çekmek isteyenler de yaşanan bu yoğunluktan nasibini alıyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri