Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ: Mustafa, bak lütfen diyorum

27.03.2009 04:11
İddianameye göre Mustafa Balbay 'Kıbrıs haberinin kaynağı bir üniformalı mı?' diyen Başbuğ'u, 'Meteoroloji'den biri verdi mi diyeyim' diye yanıtlıyor.

Ergenekon davasının 2. iddianamesinde, bir süre önce gündeme bomba gibi düşen Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay'ın günlüklerine geniş yer verildi.

En ilginç bölümlerden birini de 6 Ocak 2004 tarihinde Cumhuriyet'te yer alan "Asker Annan Planı'na çekinceler koydu" haberi üzerine yapılan ilginç görüşmenin notları oluşturuyor.

Günlükte "9 Ocak Cuma Genelkurmay 2. Başkanı Org. İlker B.'la görüşme" başlığı altında yer alan metinde, Başbuğ, "Biz öne çıkmak istemiyoruz. Sen bizi tuttun manşetlere çıkardın" diyor. Başbuğ, ardından da "Sormamam gerek ama bu bizim için çok önemli. Bir kaçak var. İçimizde bir durum var. Bunu bulmamız lazım. Bize yardımcı olun. Size bu belgeleri kim verdi" diye soruyor.

YANITSIZ KALANSORU

Balbay yanıt vermeyince, Başbuğ, "Mustafa size bunu veren, bakarsınız casusluk yapar, başkalarıyla da temas kurar... Bizim bunu mutlaka bulmamız lazım. Lütfen bize yardımcı ol. Bak, lütfen diyorum sana" diyor. Balbay, Başbuğ'un, "Mustafa bak biz nasıl diyeyim kıvranıyoruz, bunu veren üniformalı mı?" sorusu üzerine, "Sayın Başbuğ bu çalışma bu karargahta yapıldığına göre, size ne diyeyim... Şimdi tutup, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden biri verdi mi diyeyim?" diyor.

 

Bu haber toplam 1102 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri