Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ göreve hızlı başladı

09 Eylül 2008 / 21:10
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, göreve hızlı başladı. Şimdi de medya mensupları ile bir araya geliyor..
İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve İnternet Medyası Derneği Başkanı Hadi Özışık, Başbuğ'un gazetecilerle yapacağı görüşme öncesinde çağrıyı yaptı:
İnternet Medyası'nı unutmayın sayın Başbuğ!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, görev süresince, sıcak ilişkiler içerisinde olacak anlaşılan.

Güneydoğu gezisi bunun ilk adımıydı. Bugüne kadar "yasaklı gazeteler" veya "yasaklı televizyonlar" listesinde bulunan yayın kuruluşlarına Genelkurmay'ın kapılarını açacağı konuşuluyor

Başbuğ'un 16-17 Eylül tarihleri arasında, hangi gazetecileri davet edeceğini, kimlere akredite uygulayacağını, kimleri "yasaklılar listesi"nde tutacağını hep birlikte göreceğiz.

Benim çağrım şu:

Sayın Genelkurmay Başkanı..

Türkiye'de İnternet Medyası çok etkin hale geldi artık. Genelkurmay karargahına davet edeceğiniz gazeteciler içerisinde biz de olmak istiyoruz. Omuzumuzda dizüstü bilgisayar, elimizde dijital fotoğraf makinamız, sizin tepesinde olduğunuz karargahta, anında haber yayımlamak istiyoruz.

Evet hergün milyonların ziyaret ettiği sitelerde çalışanlar, "üvey gazeteci" muamelesi görüyor. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, bu konuda bir ilki başlatabilir, İnternet Medyası'na Genelkurmay'ın kapılarını açabilir.

Bu zor değil! Masraflı bir iş de değil!

Ha, Başbuğ diyebilir ki, "Hangi birini çağıralım?!"

Haklı! Mantar gibi biten haber sitesi var. Herkesi çağırmaya kalksa, sayı bin kişiyi bulur. Ama bu işi layıkıyla yapan, kurumsal siteler var. Vergisini veren, sigortalı eleman çalıştıran, yeri yurdu belli olan siteler var. Ankara'da temsilci çalıştıran siteler var.. Kurumsal müracaatlar gözönüne alındığında, sayımızın parmakla sayılacak kadar az olduğu görülecektir.

Genelkurmay Başkanı bu ilki gerçekleştirirse, siyasetçiler de İnternet konusunda belki yol alır ve bizi "sorunlu gazeteci" olmaktan çıkaracak yasamız Meclis'ten geçmiş olur..

Haydi Sayın Başbuğ, sizden bir ilk bekliyoruz!
Kaynak:
Bu haber toplam 884 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri