Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Altan da var Ilıcak'ta var

14.04.2009 06:08
Nazlı Ilıcak ve Fehmi Koru gibi yıllardır akredite edilmeyen yazarların da çağrıldığı toplantı, Harp Akademileri Komutanlığı'nda.

Orgeneral Başbuğ'un Harp Akademileri'nde bugün yapacağı konuşmaya, çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra basın mensupları da davet edildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, bugün, İstanbul’da bulunan Harp Akademileri Komutanlığı’ndaki Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi’nde, “Yıllık Değerlendirme Konuşması” yapacak.

NAZLI ILICAK DA VAR, AHMET ALTAN DA...

Başbuğ’un konuşması için Milliyet Gazetesi’nin farklı görüşlere sahip 14 yazarına davetiye gönderildi. Davet edilen Milliyet yazarları içinde Hasan Cemal de yer aldı. Güneydoğu sorununa farklı açılardan yaklaşan  Ece Temelkuran’a da davetiye gönderildi. Davet edilen ilginç isimlerden biri de, 28 Şubat sürecinden bu yana Genelkurmay karargâhının kişisel olarak akredite etmediği Sabah yazarı Nazlı Ilıcak oldu.

Son dönemde akredite edilen Yeni Şafak ve Star gazetelerinden de, çok sayıda isme davetiye gönderildi. Ergenekon yapılanmasıyla ilgili kitabı ve radikal çıkışlarıyla bilinen Star Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar hem yönetici hem de yazar kimliği ile davet edilen isim oldu. Yeni Şafak Gazetesi’nden İkinci Cumhuriyetçi ve İslami çizgideki muhafazakar görüşleri ile tanınan Fehmi Koru, Ali Bayramoğlu ve Kürşat Bumin, Başbuğ’un konuşması için davet aldı. Star Gazetesi’nden TSK’ya yönelik eleştirel yazıları ve İkinci Cumhuriyetçi görüşleriyle bilinen Mehmet Altan’a ve Başbakanlık eski Sözcüsü, Radikal yazarı Akif Beki’yi de davet etti.

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri