Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ'u istifaya zorlayacak haber

20.02.2010 02:18
İlker Başbuğ'un olduğu ileri sürülen ses kaydı bomba etkisi yarattı. Başbuğ ses kaydında Arınç'a yönelik suikast iddiaları çerçevesinde yakalanan görevlilerle ilgili olarak şok bir açıklamada bulundu.

İlker Başbuğ'un olduğu ileri sürülen ses kaydı bomba etkisi yarattı. Başbuğ ses kaydında Arınç'a yönelik suikast iddiaları çerçevesinde yakalanan görevlilerle ilgili olarak şok bir açıklamada bulundu.

Başbuğ o görevi ben verdim dedi. Genelkurmay Başkanı ayrıca ses kaydında hükümete ve yargıya yönelik kullandığı izin vermesem nah girerlerdi sözü bomba etkisi yarattı.

İşte o ses kaydındaki bilgiler.

"Şimdi değerli arkadaşlar. Adamlar hataları istismar ediyorlar. Bu önemli. Burda hata var. Hata iyi niyetli oluyor. Bilinçli oluyor. Cehaletten ileri geliyor. Hatanın çeşitli şeyleri olabilir. Ayrı bir konu ama şunu bilmemiz gerekir ki bir hata var, var... Ve bu hata istismar ediliyor, kullanılıyor.

Örnek, bu Ankara Seferberlik Kurulu Bölge Başkanlığındaki yaşadığımız bir olay. Evet, bunlara biz görev verdik. Ben verdim, hiç kimse de ırgalamasın, ben verdim. O görevi arkadaşlar icra ediyorlar. Uzun süredir icra ediyorlar. Yapılan ne, bu adamlar neden sürekli orada, yapılan ne? Nedir yapılan:  

Daha görev yaptığınız bölgenin karekteristiğini bir kere tam bilmeniz lazım yani. Bölge hassas bir bölge ve bir yığın adam var orada. Benim adamımın bunu görmesi lazım, sizin görmeniz lazım, görmüyor... O zaman bu bir hatadır. Uzun süre o görevi yapıyorsunuz, izleniyorsunuz yani. Kendiniz bunu hissetmeniz lazım. Anlamanız lazım. Anlayamıyorlar. Profesyonel yeteneklerde sıkıntılar var. 

Efendim işte bu Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığına gelecekler, arayacaklar. Yani ne yapacaksınız: Bir: aratmayacaksınız, aratmazsanız ne olacak? Arayabilirler mi? Girdim. Giremezsiniz desen ne yapacaklar, girebilirler mi oraya? Nah girerler...Yok böyle bir şey, giremezlerdi yani.

İki; oraya böyle giremezsiniz, bilmem ne yapamazsınız, ne olacak o ondan sonra? Silahlı Kuvvetlerin üzerinde şey gibi kalacaktı. Ne gereği var. Kuşku doğuracak... Buyur, buyur ara efendim işte yok Özel Kuvvetlerin kozmiğine girildi. Ee tabi bunun psikolojik etkisi de vardır. Gereriz, giremeyiz, girdik bilmem ne tamam doğru.

 

SES KAYDINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 
Bu haber toplam 1184 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri