Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ Vatandaşın Arasında

13 Kasım 2008 / 08:36
Farklı bir tarz izleyen Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, dün vatandaşların arasına karışarak sohbet etti.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, kuvvet komutanları ile birlikte ziyaret ettiği İzmir'de halkın arasına karışarak sohbet etti.

Orgeneral Başbuğ, denetimler için geldiği İzmir'de beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık ve Ege Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu olduğu halde Vali Mustafa Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti. Valiliğe gelişinde vatandaşların alkışlarıyla karşılanan Başbuğ'u, polis merasim takımı selamladı. Başbuğ, Kıraç'la görüşürken İzmir'de olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Valilik çıkışında halkın alkışlarına karşılık veren İlker Başbuğ, güvenlik çemberine doğru ilerleyerek vatandaşlarla tek tek selamlaştı. Vatandaşlar Orgeneral Başbuğ'a, 'Allah sizlere kolaylık versin, sizleri başımızdan eksik etmesin' diye seslendi. Orgeneral Başbuğ da vatandaşlara, "Halkımızla beraberiz, İzmir'in havası bir başka. Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz." dedi. Başbuğ, İzmir'e daha sık gelmelerini isteyen vatandaşa da, "Geliyoruz, bundan sonra da geleceğiz." diye seslendi. Başbuğ, kendisine sarılarak öpen ve sevgi gösterisinde bulunan bir vatandaşa da kuvvet komutanlarını işaret ederek, "Türk ordusu böyle. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne baktığınızda, görüyorsunuz, biz siziz. Siz de bizsiniz." karşılığını verdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1122 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri