Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ'dan basına çok ince mesaj

25 Haziran 2008 / 17:10
Dün sürpriz bir şekilde Başbakan Erdoğan ile görüşen Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ bu görüşmenin neden gereçkleştiğini açıkladı ve basına mesaj verdi
Dün sürpriz bir şekilde Başbakan Erdoğan ile görüşen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, son zmanlarda hakkında çıkna haberlere değindi. Dünkü görüşmenin Erdoğan'ın talebiyle gerçekleştşiğini ifade eden Orgeneral Başbuğ, hakkında çıkan haberler için basına göndermede bulunarak, "Bu şekilde devam ederse bütün ülke olarak zor durumlar yaşayabiliriz." diye konuştu..

Başbakan Erdoğan ile yapılan görüşmede, talebin Erdoğan'dan geldiğini belirten Orgeneral Başbuğ , "Yapmış olduğumuz görüşmede değinilen konular başbakanlığın yaptığı açııklamada yer almıştır. Görüşmemizin ana konusu, önümüzdeki dönemde terörle mücadeler gerçekleşebilecek durumlarda, buna alınacak tedbirler olmuştur. Başka söyleyeceğim birşey yok.." diye konuştu.

Son günlerde hakkında çıkan bazı haberlere de değinen Başbuğ, basının yapmış olduğu göreve saygılı olduğunu ama bazı bilgilerin kontrol edilmeden yayınlandığını söyledi.

Başbuğ şunları söyledi: "Basının görevine saygılıyız. Ancak şunu da ifade etmekte yarar görüyorum. Kendilerine iletilen bir bilgiyi kontrol etmeden, araştırmadan haber oalrak yayınlıyorlar. Çeşitli kaynaklardan basınımıza bazı bilgiler gelebilir. Bu haberler araştırılmadan yayınlanınca yaynlış anlaşılmalara sebebiyet veriyor. Bu şekilde devam ederse bütün ülke olarak zor durumlar yaşayabiliriz."

Kaynak:
Bu haber toplam 798 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri