Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ'dan birlik mesajı

21.09.2009 19:14
Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Mardin'deki birliklere ziyarette bulundu. Başbuğ: 'Bizim için Karslısı da, Ardahanlısı da, Bursalısı da hepsi bizim Mehmetçiğimiz.' dedi.
Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Mardin'de bir konuşma yaptı: "Bu bölgede hala Türkçe okuma yazma bilmeyenlerin oranı yüzde 20. Türkiye ortalaması yüzde 8. Gözden kaçan önemli bir nokta var: Türkçe. Anayasa’nın 2. maddesi açık: Türkçe resmi dil. Türkçe aynı zamanda ortak iletişim dili. Türkçe aynı zamanda ekonomik dil. Burada yüzde 20 noktalarında geride olduğumuzu düşünürsek bölge insanının iyiliğini isteyen herkesin esas üzerinde durması gereken noktalar bunlar değil mi? Ana noktaları bırakıp diğer noktalarda kalıyoruz. Herkesin, üzerinde durması gereken noktalar bunlar değil mi? Esas insan odaklı değil mi? Bu insanlarımızın derdi ne sıkıntısı ne? Birlikte yaşamaya karar verenler için Cumhuriyet'in kurulduğu ilk günden beri vatandaşların ezici çoğunluğu birlikte yaşamaya karar vermiştir. Birlikte yaşamaya karar verenler için her yer, her makam Türkiye'nindir. Aksini söyleyen varsa çıksın.

Vatandaşlarımız ne çektiyse ağalardan çekti. Zamanın ağalarından çeken insanlarımız şimdi siyaset veya terör ağlarından muzdarip. Bu halkımızı siyaset ağlarından, terör ağlarından kurtarılması gerek. Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür. Ayrılık tohumu girmiş tarladan nifak ve nefret çıkar. Yaşanmakta olan gelişmelerden tedirgin olan vatandaşlarımız var. Tedirginlik duyanlar merak etmesin, TSK milletimizden aldığı güç ve azimle görevinin başındadır. İşte Mehmetçikler. Ağrılısı, Ardahanlısı, Bitlislisi, İstanbullusu var. Bu ne demek biliyor musunuz? Bu tablo, bu ordunun milli olduğunu gösteriyor. Halk işte. Milletimizin burada temsilini görüyorsunuz. Bizim için Karslısı da, Ardahanlısı da, Bursalısı da hepsi bizim Mehmetçiğimiz. Birazdan Nusaybin'de Kıbrıs'ta şehit olan şehidimizin cenazesi kaldırılacak. Başka ordularla mukayese ediyorlar. Bu ordu hiçbir grubun ordusu değildir. Bu ordu milletin ordusudur. Bizim gücümüz burada. Bunu bozdurmayız. Onun için TSK, milletinden aldığı güç ve azimle görevinin başındadır. Türk ordusunun arkasında Türk milleti vardır."


(Habertürk)
Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri