Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ'dan golfçü paşaya jest

15 Ekim 2008 / 10:11
Aktütün saldırısı sırasında golf oynadığı için eleştirilen Aydoğdu, ilk kez basın karşısına çıktı. Başbuğ da ona jest yaptı.
Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ, Aktütün saldırısı sırasında golf oynadığı için eleştirilen Hava Kuvvetleri Komutanı'nı makam aracına alarak jest yaptı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Akıncı'daki 4. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda hava yer atış yarışmaları ödül törenine katılarak hain eylemden sonra ilk kez basının karşısına çıktı.

Törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık katıldı. Orgeneral Başbuğ'un, Babaoğlu'nu törenin yapılacağı hangara kadar makam aracına alması dikkat çekti.

Başbuğ, Babaoğlu yerine otururken ayağa kalkarak elini sıktı. Daha sonra Orgeneral Başbuğ ve kuvvet komutanları, dereceye giren personelle fotoğraf çektirdi. Orgeneral Başbuğ pilotlara "Üstün başarılarınızın gelecekte de artarak devam edeceğine inanıyorum. Başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyorum" dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 758 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri