Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ'un yeni fotoğrafları ortaya çıktı

23.07.2010 17:29
Genelkurmay Başkanı'nın oğlunun bir teröristle olan ilişkisini gözler önüne seren bir fotoğraf daha Vakit Gazetesi'nde yayınlandı..

İlker Başbuğ'un, Hasan Lala'nın evinden oğlu Murat Başbuğ'la çekilmiş fotoğraflar çıktığından haberdar olunca, olayın basına sızmaması için Saygun'u İstanbul Emniyeti'ne gönderdiği belirtiliyor.

BAŞBUĞ DA İSTANBUL'DAYDI
Ergin Saygun'un İstanbul Emniyetini İlker Başbuğ'un talimatıyla ziyaret ettiği iddia ediliyor. Başbuğ'un o gün İstanbul'a oğluyla ilgili durumu öğrenince gittiği ileri sürülüyor. Vakit Gazetesi'nde yer alan habere göre Ergin Saygun, İlker Başbuğ'u havaalanında karşılamıştı.

Saygun'un Cerrah'la görüşmesinde, Hasan Lala'nın evinden çıkan fotoğrafların basına yansımaması konusunda ricada bulunduğu belirtiliyor. Nitekim bu ziyaretin meyvelerini verdiği, PKK üyesi olmakla halen yargılanmakta olan Hasan Lala ile Başbuğ'un oğlu Murat'ın arkadaşlığı basından bugüne kadar özenle gizli tutuldu.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

Bugün bir başka fotoğrafı servis eden Vakit Gazetesi, Türkiye'yi sallayan bu arkadaşlık ilişkisi ile ilgili çok çarpıcı sorular sordu.  Vakit'in sorduğu sorulardan birkaçı şöyle:

- Lala 9 Nisan 2009 tarihinde yakalanıyor. Ergin Saygun 13'ünde Cerrah'ı ziyaret ediyor. Aynı gün Başbuğ da İstanbul'da. Genelkurmay açıklamasında ise, “Kişiye ilişkin iddialar 16 Nisan 2009 tarihli İstanbul Emniyet Müdürlüğünün yazısından öğrenilmiştir” deniliyor. Bu bir çelişki değil midir?

-Ergin Saygun'un ziyareti Lala-Murat fotoğrafıyla ilgili değil miydi?

-Genelkurmay'ın “Emniyet haber verdi” açıklaması büyük bir itiraf değil mi? Polis haber vermese Genelkurmay Başkanı'nın oğluna PKK'nın sızma yaptığından haberdar olunamayacaktı. Burada büyük bir askeri istihbarat skandalı yok mu?

-Hasan Lala'nın dosyasında Murat Başbuğ'la çekilmiş sadece bir fotoğraf yok. Çok sayıda fotoğraf var. Hepsi farklı zamanlarda farklı mekanlarda çekilmiş. Ayrıca aralarında görüşme ve yazışmalar var. Bu, aralarındaki ilişkinin 3 yıl öncesinde arkadaş grubunda çekilmiş bir fotoğraftan ibaret olmadığını göstermez mi?

-Lala'nın reklam ajansında çok sayıda manken var. Bunlarla Murat Başbuğ'un uygunsuz görüntülerinin çekilip şantaj yoluyla kullanılma riskinden söz ediliyor. Bu konuda bir açıklamanız olacak mı?

-Bu olay, bu iddialar öyle “Bu fotoğraf, üç yıl önce bir arkadaş grubu ortamında çekilen bir resimdir” denilerek, geçiştirilebilecek bir olay mı?

-”Haberde yer alan hususlar ise gerçeği yansıtmamaktadır” deniliyor. Gerçek olmayan nedir?

-Hasan Lala adlı şahsın, PKK'ya üyelikten yargılanan biri olduğu yalan mı?
-Lala'nın 12 ay hapiste yattığı, bugün halen PKK'ya üyelik iddiasıyla tutuksuz yargılandığı yalan mı?

-Murat Başbuğ'un Hasan Lala adlı kişiyle arkadaş olduğu yalan mı?

-PKK'ya üyelikten yargılanan Lala, emniyet ve savcılıktaki ifadesinde bazı asker yakınlarıyla ilgili Murat Başbuğ'dan taleplerde bulunduğu iddiasını doğruluyor. Bugün PKK'ya üyelikten yargılanan bir ismin asker yakınlarıyla ilgili talepleri yerine getirilmiş midir?

Bu haber toplam 1112 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri