Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkente yeni sağlık üniversitesi...

26 Aralık 2008 / 11:39
Sağlık Bakanlığı'nın Etlik ve Bilkent'te oluşturmayı planladığı sağlık kampüslerinin içinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulacak.
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Prof. Dr. Nihat Tosun, Ankara'da Etlik ve Bilkent'e birer büyük sağlık kampüsü kurulacağını bildirdi.

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yüksek İhtisas Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi çok sayıda hastanenin bu kampüslere taşınacağını bildiren Tosun, her bir kampüste toplam 2 bin 800 yatağa sahip 8'er dal hastanesi olacağını belirtti.

Tosun, "Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski misyonuna dönecek. Sadece hizmet hastanesi olarak faaliyet gösterecek" diye konuştu.

Metro hattının, otopark, konferans salonu, alışveriş merkezi gibi bölümlerin bulunacağı bu kampüslerin yakınından geçeceğini, ayrıca yeni yollar açılacağını anlatan Tosun, vatandaşların buralara rahatça ulaşabilmeleri için her türlü imkanın sağlanacağını söyledi.

Yeni sağlık üniversitesi

Başkente Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulacağını açıklayan Tosun, "Üniversitenin merkezi Bilkent'teki kampüste olacak. Ama Etlik'teki kampüste de bazı birimler bulunacak. Üniversite içinde tıp, diş hekimliği, eczacılık, hemşirelik ve diğer tıp dallarından fakülteler bulunacak. YÖK ile bu konudaki görüşmelerimiz sürüyor. Kanunu 2009 yılı içinde çıkarmayı umuyoruz. Her bölüme 500'er öğrenci almayı planlıyoruz" dedi.

Tosun, Sağlık Bakanlığı'nın da Bilkent'teki kampüse taşınacağını bildirdi.
Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri