Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başörtülü kadına vahşi saldırı

06.07.2009 10:35
Almanya'nın Dresden mahkemesinde başörtülü bir kadın 17 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Almanya'nın gizlemeye çalıştığı olay şöyle meydana geldi:
Almanya'daki Müslümanları ayağa kaldıran olay kınanırken, İslami Eğitim ve Kültür Merkezi Braunschweig (IBKB eV), Berlin NeuKöln'de belediye önünde Müslüman kadın ve ayrımcılığa karşı bir miting yaptı. Müslüman kadının öldürülmesini protesto eden göstericilere konuşan IBKB Derneğin başkanı MUHAMMED ÇİFTÇİ şöyle konuştu:

“Bu olayın sebebi açıkça bellidir; Bu saldırının İslam'a karşı yapıldığını ispatlayacak bir sürü açık olay vardır. Almanya'da İslam'a karşı hoşgörü eksikliği vardır. Müslüman kadınlar sosyal hayat kendilerini dışlanmış hissediyorlar; bunun sebebi ise inançlarından dolayı başörtüsünü takmış olmalarıdır. Onlara karşı okulda, işyerinde ve genel yaşamda hakaret ediliyor. İnsanlar, medyada ve internette aşırı şekilde Müslümanlara karşı kışkırtılıyor. Bu şekilde dinini yaşamak isteyen Müslümanlar otomatikman tehlikeli ve terörist olarak yansıtılıyor.

Hükümetin Müslümanlara yönelik internet üzerinde başlatılan kampanyayı durdurmasını isteyen Çiftçi sözlerini şöyle sürdürdü: “İnternette Müslümanlara karşı olan kışkırtmalar durdurulmalı ve yasaklanmalı; medya insani ve ahlaki görevini yüklenmeli, İslam'a karşı olan kışkırtıcı ve önyargılı raporlar ve haberleri yayınlamaktan uzak durmalı.”
Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri