Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhabir Başörtüsü deyince...

01.09.2010 15:49
Kılıçdaroğlu, başörtüsü sorularını cevapsız bıraktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan ayrılışı sırasında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın dün Tekirdağ'dan yaptığı "Eğer samimiysen, 13 Eylül'den önce oturalım başörtüsünü çözelim." önerisini cevapsız bıraktı. Bu yöndeki soruya "O bana bir soru soruyor. Ama ben ona daha önce bir soru sormuştum. Sayın Başbakan, bu soruya önce yanıt versin" şeklinde cevap veren Kılıçdaroğlu, 7 Eylül'deki Antalya mitingine eski genel başkan Deniz Baykal'ın da katılmasını istediğini söyledi.

BAŞÖRTÜSÜ SORUSUNU YANITSIZ BIRAKTI

Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Başörtüsü konusunda CHP eğer samimiyse 13 Eylüle kadar gelsin, çözelim" şeklindeki sözlerini hatırlatarak, "Sizin bir yanıtınız olacak mı?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Ben Erdoğan'a daha önce bir soru sormuştum. Benim sorum şuydu. 2006 tarihinde TBMM'ye Sayın Başbakan'ın imzasıyla bir kanun teklif geldi. Bu teklif, terör örgütünün kurucusu ve üyelerine af getiriyor. Bu terör örgütünün kurucusu kim? Sayın Başbakan, bu soruya önce yanıt versin. Ondan sonra benim düşüncelerimi sorarsa, büyük bir samimiyetle açıklarım. O bana bir soru soruyor. Ama ben ona daha önce bir soru sormuştum." diye konuştu.

BAYKAL'I ADANA MİTİNGİNE DAVET EDECEK

Kılıçdaroğlu, bir başka gazetecinin "7 Eylüldeki Antalya mitingi için Sayın Baykal'ı arayıp davet edecek misiniz? Bir konuşma yapmasını isteyecek misiniz?" sorusuna, "Sayın Baykal gelirse, bundan büyük bir mutluluk duyarım. Konuşma yaparsa daha da mutlu olurum" diye cevap verdi. Kılıçdaroğlu, "Arayıp davet edecek misiniz?" şeklindeki soruyu ise "Elbette, niye olmasın?" şeklinde cevapladı.

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri