Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başörtüsü Davası 5 Haziran'da Görüşülecek

03 Haziran 2008 / 11:59
Anayasa Mahkemesi, başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasını öngören Anayasa değişikliğinin "iptali veya yok hükmünde kabul edilmesi ve yürürlüğünün durdurulması"istemiyle açılan davayı,
Anayasa Mahkemesi, başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasını öngören Anayasa değişikliğinin "iptali veya yok hükmünde kabul edilmesi ve yürürlüğünün durdurulması"istemiyle açılan davayı, 5 Haziran Perşembe günü görüşmeye başlayacak.

CHP ve DSP, 5735 sayılı "Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un birinci ve ikinci maddelerinin iptali veya yok hükmünde olduklarına karar verilmesi ve dava sonuçlanıncaya kadar yürürlüklerinin durdurulması" istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açmıştı.Yüksek Mahkeme, davayı 5 Haziran Perşembe günü görüşmeye başlayacak. Davayı, 11 kişiden oluşan Anayasa Mahkemesi Heyeti karara bağlayacak. Asıl üyelerden herhangi birinin bulunmaması veya emekliye ayrılması halinde 4 yedek üyeden en kıdemlileri heyete katılacak.

Kaynak:
Bu haber toplam 852 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri