Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başsavcı Bugün Sözlü Açıklama da Bulunacak

01 Temmuz 2008 / 08:11
Yalçınkaya, Anayasa Mahkemesi heyetine, bugün saat 10.00'da sözlü açıklamada bulunacak.
AK Parti hakkında kapatma davası açılmaya karar verilmesinden sonra Google arama motorundan delil toplayan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, Anayasa Mahkemesi heyetine, bugün saat 10.00'da sözlü açıklamada bulunacak.
Yalçınkaya'nın, çok sayıda haber ve yorumu dava açma tarihine yakın bir zamanda anahtar kelime yazarak 'google' arama motorundan arama yapmak suretiyle toplamasının yanısıra YouTube video paylaşım sitesi ve Torpil.com gibi sitelerden de yararlandığı ileri sürülmüştü.

Bu durum da AK Parti hakkında önceden kararlaştırılmış dava için sonradan delil toplama gayretinin açık bir göstergesi olarak yorumlanmıştı. Yalçınkaya'nın kapatmaya delil olarak gösterdiği görüntülerden biri, mahkemece erişimi durdurulan YouTube'de de yer alıyor. YouTube'de yeralan görüntü ile Başsavcının dosyasında delil olarak sunduğu görüntü sürelerinin bire bir aynı olduğu belirtilmişti. Başbakan Erdoğan ile ilgili olarak iddianamede yer alan deliller arasında el yazısıyla “RTE röportajı” şeklinde skandal bir ifade de ortaya çıkmıştı.

SÖZLÜ SAVUNMA

Bu arada Başbakan Erdoğan, dün akşam Resmi Konut'ta Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ve Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ ile görüştü. Erdoğan'ın sözlü savunma ile ilgili son değerlendirmeleri yaptığı, 3 Temmuz'daki savunmaya son şeklinin verildiği öğrenildi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1246 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri