Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'liler bu tepkiyi beklemiyordu

02.08.2010 00:00
Batman'da mayınlı patlamada ölenlerin kardeşi Özdemir'den BDP'lilere tepki...

Batman'da Meymuniye Köyü'nde mayın patlaması sonucu yaşamını Yitiren Salih, Sadi ve Sıddık Özdemir, Demirbilek Köyü'nde toprağa verildi.

 

Taziye çadırını ziyarette konuşan kardeş Sabri Özdemir, BDP'lilere tepki göstererek, "30 yıllık demokrasi mücadelesinin hediyesi ağabeyime mayınla ölüm olarak verildi. PKK, bu köyün Salih Özdemir'in köyü olduğunu biliyordu." dedi.

 

Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından Salih, Sadi ve Sıddık Özdemir'in cenazeleri, defnedilmek üzere 2 bini aşkın bir araç konvoyu eşliğinde Demirbilek (Meymuniye) Köyü'ne götürüldü.

 

Büyük bir kalabalığın katıldığı cenaze törenine BDP Genel Eş Başkanı Gülten Kışanak, Vali Ahmet Turhan, BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, BDP Şırnak Milletvekili Emine Ayna, Batman Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vahdettin Bereceli, Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, siyasi parti il başkanları, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Cenazelerin defnedilmesi sırasında 3 ferdini birden kaybeden Özdemir ailesi sinir krizleri geçirirken, Eski Milletvekili Faris Özdemir, yakınlarını teskin etti. Salih, Sadi ve Sıddık Özdemir'in gözyaşları arasında defnedilmesinin ardından kalabalık taziye çadırına geçti. Taziye çadırında konuşan BDP Genel Eş Başkanı Gülten Kışanak, ölümlerin artık son bulması gerektiğini belirtti.

 

 

"MÜCADELESİ MAYINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ!"

 

BDP Batman milletvekili Ayla Akat Ata'nın gözyaşı döktüğü taziye çadırında BDP'lilere tepki gösteren Sabri Özdemir, ağabeyi Salih Özdemir'in ömrü boyunca demokrasi mücadelesi vermesine rağmen, mayınla ödüllendirildiğini söyledi.

 

Ağabeyinin, iradesini siyasilere teslim etmediği için siyasetten çekildiğini belirten Sabri Özdemir, "Ağabeyim bu uğurda hapis yattı, acılar çekti, işkencelerden geçti. En büyük isteği demokratik bir Türkiye'ydi. Ama 30 yıllık demokrasi mücadelesinin hediyesi mayın oldu. PKK, bu köyün Salih Özdemir'in köyü olduğunu biliyordu." şeklinde konuştu.

 

CİHAN

 

Bu haber toplam 2088 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri