Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal, kafatasçı Arıtman'a ceza verdi

20 Aralık 2008 / 04:00
Cumhurbaşkanı Gül'e hakarette bulunan CHP'nin İzmir milletvekili Canan Arıtman, partinin lideri Baykal'dan ceza aldı.

Arıtman'ın "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün anneannesi Ermeni olduğu için Ermenilerden özür dileme kampanyasını destekliyor" iddiasında ısrar etmesi CHP yönetiminde sıkıntı yarattı.

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'a, 2 televizyonun ana haber bültenine grup yönetiminden izinsiz katıldığı için uyarı yazısı gönderildi.

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay imzasıyla gönderilen yazıda, şöyle denildi:

''18 Aralık 2008 tarihinde Star TV'de saat 19.00'da yayınlanan ana haber bülteni ile Habertürk TV'de saat 22.00'de yayınlanan ana haber bülteninde yer aldığınız izlenmiştir. Grup Başkanlığının 21 Ağustos 2007 tarihli ilgili yazısıyla (Grup üyelerimizin televizyon kanallarından aldıkları çağrıları grup başkanvekilleriyle gerekli mutabakat sağlandıktan sonra yanıtlamaları) bildirilmişti.

Keza, bu konuda değerli milletvekillerimize ısrarla hatırlatılma yapıldığı malumunuzdur. Buna karşın yukarıda belirtilen televizyon programlarına hiçbir Grup Başkanvekiliyle görüşmeden ve mutabakat sağlanmadan katılmanız, grup içyönetmeliği ve grup disiplinine aykırıdır.

Bu eylemin tekrarı halinde içyönetmeliği ve grup disiplin hükümlerinin uygulanması zorunluluğu doğacaktır.''

-ARITMAN'IN SÖZLERİ-

Canan Arıtman da AA muhabirine yaptığı açıklamada, bütün milletvekillerine bu tür yazıların gönderildiğini söyledi.

Yazının, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili söylediği sözler nedeniyle gelmediğini savunan Arıtman, ''Bana gelen yazı, tamamen tüzüğümüze göre gönderilmiştir. Cumhurbaşkanı Gül ile herhangi bir alakası yok. Disipline sevk etme olayı da yok. Olsa bilgim olur. Savunma alınmadan kimse hakkında ceza uygulanmaz. Zaten izinsiz televizyon programlarına katılmak da disiplin suçu değil' diye konuştu.



Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri