Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal, Sav'ı saymadı

20 Ekim 2008 / 09:59
CHP Lideri Deniz Baykal, telefon dinleme krizinde bile savunduğu Önder Sav'ı ilk kez by-pass etti. Gökçek sözkonusu olayı anlattı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Murat Karayalçın'ı partiye kabul eden CHP lideri Deniz Baykal'ın Genel Sekreter Önder Sav'ı yok saydığını savundu.

"Önder Sav'ın 'Bize ihanet edenler bu partinin kapısından içeri giremezler' dediğine işaret eden Gökçek, "Sayın Baykal, 'Sen de kim oluyorsun? Otur yerine. Ben Karayalçın'ı kabul ediyorum.' dedi. Bugüne kadar Önder Sav yönetiyordu. Sayın Baykal, 'Ben burada varım, ben idare edeceğim' dedi. Olay ortaya çıktı. Çok açık ve net olarak Sayın Baykal, Önder Sav'ı yok saydı." iddiasında bulundu.

Gökçek, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası'nın olağanüstü genel kurulundan çıkışta, gazetecilerin yerel seçimlere yönelik sorularını cevapladı. Gökçek, Karayalçın'a yaptığı "kaybeden siyaseti bıraksın" teklifini tekrarladı. Karayalçın'ın teklifi "fantezi" olarak görmesini eleştiren Gökçek, şöyle konuştu: "İnsanların belli bir şeyden korktuğu zaman vermiş olacağı cevapların net bir göstergesi bu, başka bir şey değil. Şimdi ben teklif ediyorum. Ben siyaseti bırakacağım arkadaş. Siz de bu rizikoyu göz önünde bulundurabiliyorsanız haydi bakalım 'hodri meydan' diyorum. O 'fantezi' diyor. Şimdi kendine güvenen insan fantezi demez, 'ben buradayım' der."

Deniz Baykal'ın seçimde mağlubiyeti aldıktan sonra CHP'nin ciddi bir sarsıntı geçireceğini öne süren Gökçek, partinin içinde Baykal'ın yerine lider olabilecek birinin olmadığını savundu. "Karayalçın'ın amacının CHP'ye kapağı atmak olduğunu" iddia eden Gökçek, "Kapağı da attı şimdi. Belediye başkanlığında Karayalçın'ın kesinlikle iddiası yok. Amacı CHP'ye genel başkan olmak." ifadelerini kullandı.

Melih Gökçek, "Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un büyükşehir için aday adaylığını açıklamasını nasıl değerlendirdiğini" soran gazeteciye ise şu karşılığı verdi: "Sen de aday adayı olabilirsin. Hiçbir mahzuru yok. Ha Turgut Altınok ha sen olmuşsun fark etmez, yani herkes olabilir. Hayırlı olsun."
Kaynak:
Bu haber toplam 974 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri