Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal Adana'daki hainleri arıyor

18.04.2010 12:05
CHP Genel Başkanı Denis Baykal, Adanalı üyelere kızdı

Baykal’ın, oylamanın gizli olması sebebiyle kim olduğu bilinemeyen bu üyelerin bir şekilde mutlaka bulunmasını ve parti disiplininin işletilmesini istediği öğrenildi.

Adana Belediye Başkanvekilliği seçiminde CHP, MHP adayını destekleme kararı aldı. Ancak yapılan oylamada, CHP’den fire oldu. CHP’li meclis üyelerinden biri AKP adayını desteklerken, iki üye de boş oy kullanınca son turda MHP ve AKP’li adaya 16’şar oy çıktı. Bunun üzerine çekilen kurada kazanan ise AKP’li Yüreğir İlçe Belediye Başkanı AKP’li Mahmut Çelikcan oldu.

Bu sonuç, CHP’nin hem kamuoyu, hem MHP’nin eleştiri oklarına hedef olmasına yol açtı. Seçim sonucunu yargıya taşıma kararı alan MHP, CHP’yi de sözünde durmamakla suçladı.

Ancak gelişmelerden CHP Lideri Deniz Baykal’ın da son derece üzgün ve rahatsız olduğu, yakın çevresine, “Bu ne biçim iş” diyerek, parti kararına uymayan CHP’li üyelerin mutlaka tespit edilmesini istediği öğrenildi. Baykal’ın, seçim öncesinde AKP’nin Adana’da karargâh kurduğuna ve belediye meclis üyeleri üzerinde nasıl bire bir markaj uyguladığına da dikkat çektiği bildirildi. İzmir Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut’un vefatından sonra yapılan seçimde, parti kararına rağmen bir başka adayın desteklenip, seçildiğini hatırlatan Baykal’ın, “Parti disiplinini çalıştırdık, buna yol açanları CHP’den uzaklaştırdık, ama ne fayda?.. Maalesef özellikle belediyelerde parti disiplini işlemiyor” şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Öte yandan CHP’lilerin de, görevden alınmasına karşı yargı yoluna başvuran Aytaç Durak’ın davasının kısa sürede sonuçlanıp, görevine döneceği, böylece bu meselenin hallolacağı beklentisi içinde olduğu belirtildi

Bu haber toplam 964 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri