Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal: Aktan'ın acısı yüreğimizde

19 Kasım 2008 / 13:08
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP İstanbul Milletvekili Gündüz Aktan’ın ölümü nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu söyledi
Baykal, bu sabaha karşı hayatını kaybeden Aktan’ın ailesine başsağlığı dilemek üzere Akay Hastanesi’ne geldi. Hastane’de bir süre kalan Baykal, çıkışta açıklamalarda bulundu. Aktan’ın, inançlarını ve anlayışını kararlıkla takip eden değerli bir siyaset adamı olduğunu belirten Baykal, “Hepimiz, Gündüz Aktan’ın çalışmalarını, araştırmalarını ilgiyle izliyorduk. Ben onun yayınlarından ciddi yararlanıyordum” dedi.

Baykal, şunları söyledi:

“Kendisine en çok ihtiyacımız olan bir dönemde maalesef kaybettik. Türkiye’nin bu ortamında onun katkılarına, düşüncelerine çok ihtiyacımız vardı. Büyük üzüntü içindeyim. Türkiye’nin yetiştirdiği bu değerli insan, en verimli olacağı çağda aramızdan ayrılmıştır. Şu ana kadar ortaya koyduğu model, hiç kuşku yok bundan sonra daima toplumumuzun kendisini, takdirle ve saygıyla anmasına yeterli olacaktır. İyi yetişmiş bir aydın, dünyayı bilen bir insan ve bu kimliğiyle ülkesine halkına, toplumuna, tarihine değer veren, saygı gösteren bir insan olarak ortaya çıkmayı başarmıştır. Ülkesine karşı sırtını dönen, tarihinden, insanından, kültüründen kopan bir aydın çizgisi onu yönlendirememiştir. Bu yönüyle çok büyük önem taşımıştır. Bu yönüyle de hepimizin saygısını kazanmıştır. Ona büyük değer veriyoruz, saygı duyuyoruz. Ölümü dolayısıyla gerçek bir üzüntü içindeyim. Ailesine, partisine ve bütün dostlarına başsağlığı dileklerimi sunuyorum. Allah rahmet eylesin. Ülkemizden Gündüz Aktan gibi aydın değerli bir insan geldi ve geçti. Bunun acısı yüreğimizde ama sevgisi ve ona yönelik saygıda hepimizin yüreğinde. Büyük üzüntü içindeyiz, başımız sağolsun, Allah rahmet eylesin.”
Bu haber toplam 2718 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri