Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal çarşaf yırtmanın hesabını sordu

05.03.2010 12:02
Mersin'de CHP İl Başkanlığı öncülüğünde partili kadınların düzenlediği çarşaf parçalama kutlaması Deniz Baykal'ı çok sinirlendirdi.

CHP'li kadınların Mersin'deki çarşaf yırtma eylemi parti yönetimini de zor durumda bırakırken, son dönemlerde muhafazakâr kesime mesajlar veren CHP lideri Deniz Baykal'ı da derinden sarstı.

CHP kaynaklarından alınan bilgilere göre Baykal, çarşaf yırtma olayının medyada geniş kapsamlı olarak yer almasından sonra, eylemde yer alan Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı'yı telefonla aradı ve hesap sordu. 

Yapılan hareketle partiye büyük zarar verildiğine dikkat çeken CHP lideri, neden böyle bir eyleme izin verildiğini sordu.

İl Başkanı Şanlı ise eylemin içeriğinden çok fazla haberdar olmadığını iddia etti ve partili kadınların siyah kumaşları 'ülkenin üzerindeki kara bulutlar' olarak niteleyip yırttıklarını söylediklerini anlattı.

İl Başkanına yaşananları ntelafi edilmesi gerektiğini söyleyen Deniz Baykal'ın eylemi organize eden kadınlarla ilgili derhal disiplin işlemi başlatılmasını istediği ve görüşmenin sonrasında da CHP Mersin Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olan Havva Ongunsel'i İl Disiplin Kurulu'na sevk ediliği öğrenildi.

Öte yandan Ankara kulislerinde, yarın Malatya'da partisinin İl Kongresi'ne katılan olan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Mersin'deki görüntüler üzerine açıklama yapacağı ve özür dileyeceği konuşuluyor.

Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri