Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal Eleştirilerden Kaçtı!

30 Haziran 2008 / 08:28
CHP lideri Deniz Baykal, kendisine ve partisine yöneltilecek eleştirilerden çekindiği için Sosyalist Enternasyonal toplantısına katılmama kararı aldı.
CHPlideri Deniz Baykal'ın, Sosyalist Enternasyonal toplantısına katılmayacağı bildirildi. Sosyalist Enternasyonal üyesi çeşitli gruplar CHP'nin sosyal demokrat bir parti olmadığını ve birlikten atılması gerektiğini savunuyorlardı. Yunanistan'ın Atina kentinde bugün gerçekleştirilecek toplantıda CHP'ye yönelik ağır eleştiriler ve uyarılar gelmesi ihtimalina karşılık Baykal'ın toplantıya gitmeme kararı aldığı öğrenildi. CHP ile Sosyalist Enternasyonal arasında yaşanan geri-limi azaltmak isteyen Baykal, geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'i Yunanistan'a Sosyalist Enternasyonal Genel Başkanı Papandreu ile görüşmeye gönderdi. Öymen'in Papandreu ve diğer üyeleri ikna çabasının sonucunu bekleyen Baykal, 'Sol bir parti olmadığı' gerekçesiyle CHP'ye uyarı ve-rilmesi kararı alınacağının ortaya çıkması üzerine toplantıya katılmaktan vazgeçti.
AYAŞ'A DUT FESTİVALİNE GİTTİ

Sosyalist Enternasyonal toplantısına katılmayacağını açıklayan CHP lideri Deniz Baykal, Ayaş Belediyesi'nce düzenlenen Dut Festivali'ne katıldı. Baykal burada yaptığı konuşmada CHP'li belediyeyi başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek, festivalin her geçen gün anlamına uygun bir şekilde geliştiğini söyledi.

SAV, HAC İÇİN HAKARET ETTİĞİ ÜNAL'DAN KAÇTI

Baykal ile birlikte Ayaş'ta düzenlenen Dut Festivali'ne katılan CHP Genel Sekreteri, hacca gitme isteğiyle alay ettiği CHP'li Mustafa Ünal'la tokalaşmadı. Ünal, Sav'ın kendisiyle ilgilenmemesi üzerine protokolden ayrıldı. Elmadağ'da 70 yaşındaki CHP'li Mustafa Ünal'ın hacca gitme isteğiyle alay eden Sav, Ayaş Dut Festivali'ne katılan Mustafa Ünal'la tokalaşmadı.

CHP Genel Başkanı Baykal'ın alana geldiğini görerek yanına giden Elmadağ'lı Mustafa Ünal ve eşi bir süre Baykal'la görüştü. Baykal'ın hemen yanındaki Sav ise, başka şeylerle meşgul olmaya başladı. Mustafa Ünal'ın yanlarına geldiğini gören Sav, ilk olarak Mustafa Ünal'ın eşiyle tokalaştı. Sav, tokalaştığı kişinin Mustafa Ünal'ın eşi olduğunu anlayınca başka yöne bakmaya çalıştı. Baykal'la tokalaşan Mustafa Ünal ise, Sav'ın kendisine ilgi göstermemesi üzerine eşiyle birlikte protokolden ayrıldı.


Öymen'e göre suçlu AK Parti

Sorunu parti sorunu olarak görmediklerini ifade eden Öymen, “Türkiye” politikalarıyla ilgili olduğunu savundu. “Türkiye bakış açısında ciddi sıkıntılar var” diyen Öymen, “Biz CHP olarak önce Türkiye'yi düşünüyoruz. Bazı Avrupalı siyasetçilerle Kıbrıs başta olmak üzere ciddi görüş farklılıklarımız var. AK Parti, dünyanın dört bucağında CHP aleyhine kampanya yapıyor. AK Parti kendini kurtarmak için bizi batırmaya çalışıyor. AK Parti, Avrupa'da Türkiye aleyhine çıkan kararlara bile oy veriyor” dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri