Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'ın gizli ilişkisi internete düştü!

07.05.2010 13:27
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın partisinden bir milletvekili ile ilişkisini gösteren görüntüler internete düştü.

Youtube'da yayınlanan görüntüler insanların özel yaşantısına ve kişilik haklarına saldırı anlamına geliyor

Skandal görüntülerle ilgili olarak hürriyet'te yayınlanan habere göre CHP'de gizli kamera ile çekilen görüntülerin şoku yaşanırken Deniz Baykal'ın yakın çevresine "Büyük bir hukuki mücadele başlatacağım" dediği belirtildi. . Baykal'ın gizli kamerayla çekilmiş videosunda CHP milletvekili N.B. ile görüntüleri yer alıyor.

SAVCILIK, GÖRÜNTÜLERLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen ve bazı internet sitelerinde yayımlanan görüntülerle ilgili olarak soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre, Baykal'ın avukatları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunarak, sorumluların cezalandırılmasını ve söz konusu görüntülere erişimin engellenmesini talep etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusu üzerine soruşturma başlattı.

Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk tarafından yürütülecek soruşturma, TCK'nın 134. maddesinde düzenlenen ''özel hayatın gizliliğini ihlal'', TCK'nın 135. maddesinde yer verilen ''kişisel verilerin kaydedilmesi'' ve TCK'nın 125/1. ve 2. maddelerinde düzenlenen ''hakaret'' suçları kapsamında gerçekleştirilecek.

Savcı Yücetürk, soruşturma çerçevesinde ilk olarak CHP Genel Başkanı Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülere erişimin engellenmesine karar vererek, bunun uygulanması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) talimat verdi.

Bu haber toplam 12788 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri