Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'dan GÜL'e tarihi çağrı

06.04.2010 21:40
Deniz Baykal bugüne kadar sert dille reddettiği Anayasa Değişikliği paketi için uzlaşma şartını açıkladı.

CHP lideri Deniz Baykal Anayasa Değişikliği Paketi için uzlaşma şartını açıkladı. Bunun için Cumhurbaşkanı'na tarihi bir çağrıda bulundu. "Cumhurbaşkanı o üç tehlikeli maddeyi ayırıp referanduma sunacağını açıkça ilan ederse biz de uzlaşma yaklaşımı sergileriz" dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Baykal ilk olarak konuşmasına Meclis'e sunulan taslaktaki imza krizine değindi.

"Anayasa değişikliği tartışması ilginç tabloların ortaya çıkmasına vesile oldu. Meclis'e sunulan imza listesinde Meclis Başkanı'nın da imzası var. Meclis Başkanı’nın imzası var. Meclis Başkanı’nın oy yetkisi yok. Meclis Başkanı “Benim haberim yok” diyor. Birileri başkalarının yerine karar veriyor. Anayasa değişikliği bir grup kararıyla ortaya konulacak bir durum değil. Böyle olur diyorsanız sen anayasayı anlamamışsın. Kimsenin haberi olmadan onlar adına bir anayasa değişikliği birilerinin isteğiyle veriliyor. Bunu arkadaşlarımız zamanında gördüler. Uyarılarını yaptılar. Tuzak kurmadılar. Bize "niye haber verdiniz, Anayasa Mahkemesi için bir neden daha çıkardı diyorlar" diyorlar. Ama bizim uslübumuz tuzak değil..."

ASIL HASTA OLAN SENSİN BAŞBAKAN!

Baykal kendisine "muhalefet hasta" diyen Başbakan'a cevap vermekten de geri durmadı. Baykal konuşmasına şöyle devam etti:

"Başbakan tepeden konuşmaya devam ediyor, muhalefetin hastalığı var da onun için çektik diyorlar. Muhalefetin hastalığı yok sayın başbakan hasta olan sensin. Ona buna "iyot gibi açığa çıktılar" diyor. AKP'nin mantığı iyot gibi açığa çıktı."

CHP'NİN DEDİĞİNE GELİYOR

"'Geri çekecektir' dedim, geri çektiler. 'Başbakan ABD'ye gidecektir' dedim, gidiyor. Biz uyarıyoruz, bağırıyor çağırıyor, sonra tıpış tıpış CHP'nin dediği noktaya geliyor." dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri