Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ve Sav'a jet cevap

17.09.2010 18:20
CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Önder Sav'ın sözlerine cevap verdi

Referandum sonuçlarını partisi için başarısızlık olarak değerlendiren eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kurultayla ilgili sözlerinin arkasında durdu.

Memleketi Antalya'dan, kurultay çıkışını 'fantezi' olarak değerlendiren CHP Genel Sekreteri Önder Sav'a da mesaj veren Deniz Baykal, "Ben söylenmesi gerektiğine inandığım her şeyi bir parti sorumluluğu içerisinde ifade ettim. Kendi durumlarının sarsılacağını düşünen bazı insanlar, bu öneri karşısında suçlayıcı değerlendirmeler yapıyorlar." dedi.

Deniz Baykal, Türk Hava Yolları (THY)'na ait tarifeli uçakla Antalya'ya geldi. Antalya Havalimanı'na saat 16.00 sıralarında inen Deniz Baykal, kendisini karşılamaya gelenlerle VIP salonunda bir saate yakın toplantı yaptı.

CHP'nin eski genel başkanını karşılamaya gelenler arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Özer Ülken ile Muratpaşa İlçe Başkanı Erkan Acar ile Antalya teşkilatı üyeleri yer aldı.

Deniz Baykal, VIP salonu çıkışında gazetecilerin soruları üzerine, kurultayla ilgili sözlerinin arkasında olduğunu belirten ifadeler kullandı. Konuşmasında, sözlerini 'kurultay fantezisi' olarak değerlendiren Önder Sav'a da mesaj veren Baykal, şunları söyledi:

"Ben, söylenmesi gerektiğine inandığım her şeyi bir partili sorumluluğu içerisinde ifade ettim. Kendi durumlarının sarsılacağını düşünen bazı insanlar, bu öneri karşısında suçlayıcı değerlendirmeler yapıyorlar. Ona bir katkı yapmak niyetinde değilim, ben söylenmesi gereken her şeyi söyledim. Benim sözlerimi dikkatli okurlarsa her şey onun içerisinde vardır." Deniz Baykal, CHP'li bir üyenin kızının düğününe katılmak için Alanya'ya hareket etti.

Bu haber toplam 1612 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri