Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Direk seçimlere gideceğiz"

15.09.2010 16:30
Referandum sonuçlarını değerlendirdiği röportajda 'Yenilgiye bahane aramamak lazım' diyerek, kurultay çarğısı yapan Baykal'a Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

Deniz Baykal'a Brüksel'den cevap veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultaya gitmek için delegelerin karar verebileceğini belirtti ve Baykal'ın çağrısını şu sözlerle rest çekti: "Parti içinde her zaman değişiklikler yapılabilir. Ama biz şimdi yeni bir kurultay sürecine girmeyeceğiz, direkt seçimlere hazırlanacağız" dedi.

DİREK SEÇİMLERE GİDECEĞİZ

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: "Kurultaya karar verecek olan delegelerdir. İmzalara toplanırsa gereği yapılır. Kurultay olsun ya da olmasın diye benim bir kararım olamaz. Parti içinde her zaman değişiklikler yapılabilir. Ama biz şimdi yeni bir kurultay sürecine girmeyeceğiz, direkt seçimlere hazırlanacağız" dedi.

Deniz Baykal, Taraf gazetesinden Rasim Ozan Kütahyalı'ya verdiği röportajda referandum sonuçlarını değerlendirerek, "Bu süreçte neler yanlış yapıldı, nerelerde çelişkili ve tutarsız konuşuldu, hangi hatalar yapıldı, bunları çok iyi değerlendirmek lazım. Yenilgiye bahane aramamak lazım." demiş ve seçimlerden önce yeni kurultay çağrısında bulunmuştu.

Haber 7

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri