Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal Şaşırtmaya Devam Ediyor

11 Haziran 2008 / 10:06
Anayasa Mahkemesi iptal gerekçesi açıklamadı ama CHP Lideri, '148. madde teklif edilebilir anayasa değişiklikleriyle ilgilidir' diyerek 'gerekçe'yi duyurdu
CHP Lideri Deniz Baykal, AK Parti'nin kapatılacağı, Başbakan Erdoğan'ın da siyaseten yasaklanacağından emin konuştuğu grup toplantısında, Anayasa Mahkemesi'nin henüz açıklamadığı iptal gerekçesini de açıkladı. Mahkemenin anayasa değişikliklerini içerik yönünden inceleyemeyeceğini düzenleyen 148. maddesine de yorum getirdi '148. maddedeki 3 nokta, teklif edilebilir anayasa değişiklikleriyle ilgilidir' dedi. Böylece Sabih Kanadoğlu gibi bazı hukukçuların dile getirdiği 'iptal gerekçesini' resmen ifade eden ilk siyasi oldu. Baykal Mahkeme'nin tartışmalı 367 kararını da önceden ilan etmişti. 'Anayasada yer almayan' bir konuyu açıklaması Ankara kulislerinde 'Baykal kimsenin bilmediği derin bir anayasa var ona göre mi konuştu' sorusunu gündeme getirdi.

SONUCU HEP BİLİYOR!
KAPATMA davasına ilişkin sonuçtan da emin konuşan Baykal, Başbakan'a 'Bak sana bir tavsiye. Sakın ha 'Anayasayı değiştiriverelim' diyenlerin tuzağına düşme. Sakın ha anayasa değişikliğine kalkışma. Bırak durumu hazmet, gereğini yap siyaset uzun vadeli bir iş. Hiç merak etme. Yanlışların hesabı sorulur, ama hiçbir şey ebedi değildir. Gün gelir senin de hakların iade edilir, sen de gereğini yaparsın' diye seslendi.
Kaynak:
Bu haber toplam 814 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri