Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal Sevigen için ne istedi

19 Şubat 2009 / 14:46
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sevigen ile ilgili iddiaları cevaplıyor.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yakın çalışma arkadaşı Mehmet Sevigen ile ilgili ortaya atılan yolsuzluk iddialarını cevaplıyor...

"Bu olayın Şaban Dişli olayı ile ilgili hiçbir benzerliği yok" diyen CHP lideri Baykal, Sevigen'le ilgili böyle para almak gibi bir durum olmadığını söyledi.

Baykal'ın sözleri şöyle:

Şaban Dişli olayıyla hiçbir benzerlik yok. İmar değişikliği için hiçbir siyasi baskısı yok. Hatta hiçbir somut kanıt yok. Kredi için bir siyasi girişim de yok.

Arsanın satışına sen de 200 bin dolar yatır, iş bittikten sonra sana da pay verelim deniliyor. Ama Sevigen bu parayı bulamadığı için yapılan protokol işlevsiz kalıyor.

İmar yolsusluğu yok orta. Kredi tedariki yok. Yolsuzluk durumu söz konusu değil. Arsa sahibinin tamamen ticari teklifi söz konusudur. Sevigen'e ilgi duyduğu ortada. Ortada kanunlara göre bir suç yok.

İlgi göstermek benim anlayışıma göre uygun değil. Partililerin ticari ilişkilere girmesini doğru bulmuyorum. Ama bunun önemli bir yolsuzluk olarak yansıtmak doğru değildir.

Baykal konu hakkında kendisine soru sormaya kalkan Murat Akgün'e soru sordurmuyor... Baykal ayrıca Sevigen'le ilgili yolsuzluk iddialarını yayınlayan Vatan Gazetesi'nden 'bir gazete' diye bahsetmesi dikkatlerden kaçmadı. Baykal Murat Akgün'e soru sordurtmuyor...

LİNÇ ETMEYİN

Ben bu tür şeylerde hassasiyet gösterilmesini beklerim. Ama ortada bir haksız kazanç yok. Çünkü para yatırılmadı. Ama herkes soruyor: "Orada dairesi var mı?" Bakıldı ama yok. Böyle linç olmaz, bir adamı öldürecekseniz sebebini de söyleyin.

ORTADA KASET YOK

Bu kişiyle ilgili bir süredir bir gazete yayınlar yapılıyor. Güya bir ses kaydı varmış, orada Sevigen'in adaydan 600 bin dolar istediği öne sürülüyordu. Ama aradan günler geçti, nerede kayıt, çıkmadı. Çıkıp bir özür bile dilemediler.

Diğer bir iddia ise biri çıkıp bir beste yapmış partiye getirmiş Sevigen bu kişiye demiş ki 'Sen fatura kes, bunun karşılığını be alırım' Oysa olaya şahit olan söz yazarı çıkıp dedi ki 'iyi ki ölmemişim, ben şahidim, böyle bir şey olmadı'

Kaynak:
Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri