Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal ve 10 Yolsuzluk

09 Eylül 2008 / 08:51
Baykal'ın “Başbakan Deniz Feneri'nden para aldı” iddiasına AK Parti'den sert cevap geldi
AK Parti, CHP lideri Deniz Baykal'ın 'Erdoğan Deniz Fener'i e.V'den para aldı' iddialarına cevap verdi. AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün, Grup Başkanvekilleri Bekir Bozdağ ve Mustafa Elitaş'la birlikte Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek CHP ve Baykal ile ilgili yolsuzlukları gündeme getirdi.
ARŞİMET GİBİ!

Ergün, Almanya'da ortaya çıkan soruşturmaya Erdoğan'ın adının karıştırılmasıyla ilgili “Arşimet'in suyun kaldırma kuvvetini bulmasında 'Buldum, buldum' gibi sokağa fırlamasında olduğu Baykal da 'Buldum, buldum' diyerek fırlamıştır. Ancak bulduğu şeyin yalan olduğu kısa sürede ortaya çıkmıştır” dedi. Ergün, Şaban Dişli ile ilgili iddialarda AK Parti'nin gereğini yaptığını belirtirken Baykal'ın yaptığı 10 yolsuzluğu ise şöyle sıraladı: “Baykal, Antalya'da değerli bir tarlayı satın almış, daha sonra imar planı değişikliği yaptırarak arsanın değerini arttırmıştır. İmar planı değişikliğini yapan Muratpaşa Belediye Başkanı'nı teşkilatı karşı çıkmasına rağmen partisine almıştır. Angora evlerinde kaçak yapı yaptı mı? İş Bankası'ndaki CHP'li bir yönetim kurulu üyesi kanalıyla Baykal'ın borsadan hisse aldığı ididaları gündeme geldi? CHP eski Genel Saymanı Mahmut Yıldız'la ilgili yolsuzluk iddialarında gereken yapılmadı.

Anayasa Mahkemesi'nin tespit ettiği belgesiz harcamalar ne oldu? Tuncay Özkan'a 3.5 milyon dolara belgesel yaptırıldı. CHP Kocaeli eski Milletvekili İzzet Çetin 'bazı illerde milletvekili sıraları para karşılığı satılıyor' dedi . Gereği yapılmadı. Acaba CHP yöneticileri milletvekili sıralarını parayla mı satıyor?”


Aydın Doğan'a Baykal desteği

CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'ın, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'a yönelik suçlamalarıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında Aydın Doğan'a destek çıktı. Baykal, “Sayın Doğan'a 1 hafta süre veriyor. Bu şantajcılık. Başbakan'ın şantaj yapması doğru mu?” dedi. Baykal, Deniz Feneri olayının Meclis gündemine getirileceğini de söyledi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri