Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Baykal'ın İstifa Açıklaması

10.05.2010 17:27
Baykal, kendisine ait olduğu iddia edilen uygunsuz görüntüler ilgili olarak yaptığı basın toplantısında CHP'den istifa ettiğini açıkladı...

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, parti başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. CHP Genel Başkanı Baykal'ın, Genel Merkez'de yaptığı açıklamayla siyasette bir dönem kapandı. Olayın bir kaset olayı olmadığını dile getiren Baykal, "Bu bir komplodur. Duvarlara kamera yerleştirirsiniz. Kameralarla çektiğinizi alırsınız kesersiniz, çarpıtırsınız, montaj yaparsınız. Önümüzdeki komployu gerçekleştirenler sapık oldukları için değil. Siyaset yapmak için düzenlemişlerdir. Yıllardır bekletilen kaset yoktur. Kaset ele geçirilmiş değildir. İki hafta içinde düzenlenmiş ve piyasaya sürülmüştür. Komplo tezgahı malzeme ve çekimleriyle günceldir. İktidar zirvesinin bilgisi ve onayı olmadan son 2 hafta içinde hazırlanıp piyasaya sürülmesi mümkün değildir. İktidarın bilgisi ve onayı olmadan gerçekleştirilemez." dedi.

PENSİLVANYA'DAN ALDIĞIM MESAJLARIN SAMİMİYETİNE İNANIYORUM

Baykal, iktidar cephesinden gelen açıklamaların samimiyetine güvenmediğini açıklarken "Pensilvanya'dan aldığım mesajların samimiyetine inanıyorum." dedi. Baykal, "Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım. Kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Bunun bedeli varsa genel başkanlıktan ayrılmaksa o bedeli ödemeye hazırım. Bu bir meydan okumadır. Bugün CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa ediyorum." ifadelerini kullandı.

Eski Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım, "yapmayın" diye bağırdı. CHP Genel Merkezi çalışanları gözyaşlarına boğuldu. Baykal'ın açıklaması öncesinde bazı partililerin bilgisi olduğu açıklama öncesinde ağlamalarından anlaşıldı.

İŞTE BAYKAL'IN İSTİFA AÇIKLAMASI:

 

 


 

Bu haber toplam 3496 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri