Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal yine eleştirdi

09 Eylül 2008 / 16:13
İzmir'in kurtuluşu gerekçesi ile İzmir'de bulunan CHP lideri Deniz Baykal düzenlediği basın toplantısında AKP ve Başbakan Erdoğan'a yüklendi.
Baykal, şöyle konuştu: AK Parti'yi finanse eden karanlık kaynaklar ortaya çıkıyor. Alman savcılığı tespit etti olayı yok saymak mümkün değil. Başbakan olayın üzerini kapatmaya çalışıyor. Sanıkların bakanlarla, RTÜK Başkanı ile ilişkisi var mı? Siyaseti finanse etmek için yolsuzluk yapılıyor.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, devlet düzeninin kapalı kapılar ardında pazarlıklarla, gizli ortaklıklarla, kimsenin bilmediği karanlık tezgâhlarla dönmemesi gerektiğini söyledi. Bir CHP'linin, AK Parti'li Şaban Dişli'nin, hakkındaki iddialar sebebiyle parti görevinden istifa ettiğini hatırlatması üzerine Baykal, "Arkası geliyor, merak etmeyin. Dişten başladık, tepeden tırnağa hepsi elden geçirilecek" dedi.

İzmir'deki temasları kapsamında Konak Belediyesi tarafından Yenişehir semtinde yaptırılan kapalı pazaryerinin açılışında konuşan Deniz Baykal, devlet düzeninin şeffaf, saydam, dürüst ve ahlâklı olması gerektiğini belirtti.
Kaynak:
Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri