Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal Zehir Zemberek Konuştu!

04 Temmuz 2008 / 11:23
Deniz Baykal, Ergenekon'u değerlendirdi. NTV'de soruları değerlendirdi. İşte Baykal'ın sözleri
Bu üslup bizim üslubumuz değil. Bu demode bir üslup, hakeret etmeye hatta küfür etmeye yönelik bir üslup. Bu konuda söylenebilecek bir şey yok. Ben kimseye hareket etmiyoruz, benim işim bu değil.

- Bakınız iki önemli dava süreci var. Bu süreçler arasında değiş tokuş yapma gayreti var.

- Bugün çok acı bir haber var. Bir iş adamı 11 aydır tutuklu, yok kasası masası demişler. Eşi diyor ki eşim gözaltına alınınca, geçinmedim bu nedenle Yalova'ya taşındım. Yani bunu anlamak mümkün değil. Şimdi cezaevinde ölmesin diye kalkıp, tahliye ediyorsunuz. Ne kadar acı! Bunu savunmak mümkün mü? Hukuk işliyor diyorlar, nasıl bir hukuk bu? İkisini nasıl karşılaştırırsınız. Birisi parti kapatmayla ilgili ve dünyanın kabul ettiği bir bir kurum. Diğerinde ise bakın nasıl işliyor hukuk.

- Bir emekli askerin söylediklerine bakın lütfen. Dün, Sarızeybek açıklama yapıyor. Nasıl bir iş bu!

- Bakın Sinan Aygün'e. Bakıyorsunuz çalışma odasından silah çıkıyor. Bir an için düşünün bu silahı kim koydu. Bunu bilmiyoruz. Üzerinde parmak izi yok. Kimse bilmiyor. Bu karakolda herşey tespit ediliyor. Sonra baskın düzenleniyor ve didik didik aranıyor. Şimdi soruyorum, bu silah o an bulunsaydı ne olacaktı?

- Son iki günde ortaya çıkan bir durum var. 12 Temmuz'da galiba bomba bulunmuş sonra imha edilmiş. Böyle birşey olur mu? En önemli delil yok ediliyor.

-Siz soruşturma yürütüyorsunuz. Bunun için Ankaralarda kalkıp operasyon düzenleyip, Aygün'e kadar hatta bir gazeteci olan Baybal'a kadar uzanıyorsunuz. Sonra size delil olan bombaları imha ediyorsunuz. Delil imhası, delillerin yok edilmesi. Delillerle başlıyorsunuz, kıyamet koparıyorsunuz sonra da delilleri yok ediyorsunuz.

-Danıştay cinayetinde kalkıp Başbakan çıkmıştır ve bu çok derin bir cinayettir demiştir. Yahu sen Başbakan'sın bırak buna adliyeler baksın. Sonra da kalkıp hukuk bunu tespit etmiş ve tek kişilik bir eylem olarak nitelemiştir ailesi bile bunu böyle söylemiştir.

-Sonra Ümraniye'de bulunan bombalar ele alınmış, Başbakan açıklama yapmış Dışişleri Bakanı açıklama yapmıştır. O zaman davaya gerek yok. Dışişleri Bakanı sanane? Gördük istihbaratı, sonunda gelinen durumu hepbirlikte gördük. Bu çok yanlış bir durum. Ak Parti'ye yandaş medya, bunların ismini söylemek istemiyorum, ama yazmışlar sonra da adli işlem yapmıştır. Savcı tek başına çalışmıyor. Nerden biliyorum? Yahu gazeteciler yazıyorlar açın Star'ı açın Yenişafak'ı onlar yazıyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri