Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'a Kaçakçı Suçlaması

19 Eylül 2008 / 10:19
Baykal mal varlığı için Avukatlık dönemi kazançlarını göstermişti ama sözkonusu yıllarda sürekli olarak "zarar" gösterdiği ortaya çıktı
AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP lideri Deniz Baykal'ın mal varlığı ile ilgili yeni iddilarda bulundu.

NTV'de katıldığı bir programda mal varlığı tartışmalarını sürdüren Fırat, CHP lideri Baykal'ın avukatlık yaptığı dönemde sürekli zarar bildirdiğini ifade ederek, vergi kaçakçılığı imasında bulundu.

Başbakan Erdoğan'ın kendisinin ve ailesinin mal varlığını partinin internet sitesinde çok önce açıkladığını hatırlatan Fırak, 'Sayın Baykal ise ısrarla bunu açıklamaktan kaçtı. Ta ki biz ısrar edene kadar. Yaptığımız araştırmalara göre Sayın Baykal avukatlık yaptığı sürece hep zarar bildirmiş.

Bu geriye dönük yeni bir mali araştırmayı da gerektirebilir. Bir diğer konu da Baykal'ın yaptığı borsa spekülatörlüğüdür. Baykal, almaması gerektiği halde pek çok şirketin hissesinden almıştır. Sayın Baykal'ın kızının adına öğrenciyken alınmış Kaş'ta araziler var.

Bunların üzerine daha sonra inşaat da yapılmıştır. Bir öğrencinin bunlar alacak maddi gücü olmayacağına göre öyleyse Sayın Baykal bunları almıştır. mal beyanı içinde bunlar da olmalıdır” dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri