Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'a karar değiştiren telefon

05.07.2009 12:09
Meclis'te değişikliğe onay veren CHP, iki gün sonra düzenlemeye karşı çıktı. Peki, Baykal'a o kararı değiştirten telefon kimden geldi?
Meclis'te değişikliğe onay veren CHP, iki gün sonra düzenlemeye karşı çıktı. 12 Eylül darbesinin mimarlarının yargılanması için girişim başlatan CHP lideri Deniz Baykal, reformu 'gece yarısı darbesi' sözleriyle eleştirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan, Baykal'ın tutumuna sert tepki gösterdi. Anamuhalefet liderinin 'halkın değil, başkalarının emrinde hareket ediyor izlenimi verdiğini' söyleyen Ayalan, "Baykal, hangi güç odaklarının ve kimlerin emriyle hareket edip etmediğini, hangi gece yarısı gelen telefonla o ana kadar savunduğu görüşlerinden çark ettiğini, kirli ilişkiler yumağı içinde Türkiye'nin demokratikleşmesinin önünü tıkamaya yönelik bir tutum içine girip girmediğini kamuoyuna açıklamalıdır." dedi.

Ayalan, yaptığı yazılı açıklamayla yargı reformu karşısındaki tutumundan ötürü Baykal'ı sert bir dille eleştirdi. Ayalan, Baykal'ı, 'tutarsız, güvenilmez, krize odaklı ve gerilim siyasetinden medet ummakla' suçladı. Baykal'a 'kendi durumunu gözden geçirme' çağrısında bulunan Ayalan, Türk halkının CHP liderinin siyaset yapma tarzını onaylamadığını kaydetti. Ayalan, şöyle devam etti: "Ekonomi konusunda kriz çığırtkanlığı yapan, kurumları birbirine düşürmeye yönelik değerlendirmelere başvuran Sayın Baykal, hangi güç odaklarının emriyle hareket edip etmediğini, hangi gece yarısı gelen telefonla o ana kadar savunduğu görüşlerinden çark ettiğini, Türkiye'nin demokratikleşmesinin önünü tıkamaya yönelik bir tutum içine girip girmediğini açıklamalıdır."
Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri