Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'a su şişesi fırlattılar

28.08.2009 19:36
Baykal’ın parti otobüsünün önünü kesmeye çalışınca, Çevik Kuvvet ekipleri biber gazıyla müdahale etti. Sonrasında da olan oldu...
Kent AŞ'de işten çıkarılan işçiler, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın parti otobüsünün önünü kesmeye çalışınca, Çevik Kuvvet ekipleri biber gazıyla müdahale etti.

78. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılışına katılmak üzere İzmir'e gelen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Adnan Menderes Havalimanına gelmesinden önce, çıkış yapacağı VIP kapısı önünde Kent AŞ'den 120 gün önce atılan işçiler ve aileleri pankart açtı. Tepkilerini dile getiren slogan atan işçiler ve ailelerini, Çevik Kuvvet polisleri barikat kurarak engelledi.

Baykal'ın havalanından çıkışı sırasında bindiği parti otobüsünün önünü kesmeye çalışan işçiler, "Baykal dışarı" şeklinde slogan attı. Bu arada, bir işçinin attığı plastik su şişesi, kapısı açık halde halkı selamladığı parti otobüsünün içindeki Baykal'ın boynuna isabet etti. Çevik kuvvet ekipleri biber gazı sıkarak işçileri durdurmaya çalıştı. İşçiler ve ailelerinin bir bölümüyle bazı basın mensupları da gazdan etkilendi.

Polis, otobüslerdeki bazı işçileri de konvoya girmesine engelleyerek, havaalanı çıkışında bekletti.
Bu haber toplam 1112 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri